Samochody Google na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Robią zdjęcia całego miasta

9

Czytelnicy informują nas, że na ulicach Kędzierzyna-Koźla pojawiły się samochody Google. Gigant internetowy aktualizuje swoją usługę Street View dostarczającą zdjęcia 360 stopni z całego świata.

Kędzierzyn-Koźle już kilka lat temu trafił do Street View. Usługa jest dostępna w ramach map Google. Dzięki niej użytkownik może wirtualnie zwiedzać różne miejsca na świecie. Ponieważ wszystko ciągle się zmienia, Google aktualizuje zdjęcia. Jego samochody wyposażone w kamery umieszczone na dachu znów pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Naszemu czytelnikowi udało się „złapać” jeden z nich na placu Surzyckiego na Pogorzelcu.

Polska aktualizacja wykonywana jest od maja tego roku. Obejmie 37 miast w 15 województwach. Zdjęcia wykonywane są przy dobrej pogodzie. Google zamazuje twarze przechodniów i inne obrazy wrażliwe.

9 KOMENTARZE

  1. Nie ma sie czym podniecać. Próbowaliście kiedyś skorzystać ze Street View oglądając Niemcy? Może 20 % kraju jest tym objęte, a u nas ? Po co komu topografia takiej dziury jak KK? Permamentna inwigilacja i szpiegostwo. Tylko chipów nam brakuje na razie.

  2. Wypierdzielić z Miasta, pozwalacie się szpiegować USA, są kraje, które zabroniły wjazdu tym pojazdom, ale Polska tak dba o swoich obywateli, nigdy nie wiecie kiedy wykorzystają te zdjęcia przeciwko wam.

      • W Niemczech masz tylko fragmenty, gdy wyszło na jaw że zbierali informacje i wszystkich dostępnych sieciach wifi, szpiegowali np: laptopy. Ja swój dom już dawno kazałem wymazać, żeby jakiś ciekawski urzędnik mnie nie oglądał, albo złodziej nie planował kradzieży. Nie macie pojęcia o zagrożeniach, gdybyście wiedzieli to co ja…

  3. Dobrze, że wreszcie zostaną zaktualizowane widoki z ulic naszego miasta. Miejmy nadzieję, że kierowca google car postara sie to wykonać jak najstaranniej. Dobrze by też było, gdyby pojawiły się dokładniejsze widoki np. z Większyc i Reńskiej Wsi, a także gdyby usługą street view zostało objęte miejsce pamięci, jakim jest teren byłego obozu koncentracyjnego w Sławięcicach.

  4. Najlepiej to ciebie wypierdzielić z miasta…Tak ,pozamykajcie sie w tym miescie najlepiej,nie na daremno mówi się o Kędzierzynie-Koźlu sypialnia,co niektóre komentarze niektórych użytkowników potwierdzają ten stan.Internet tez tobie powinni tobie wyłączyć przecież tam tez szpiegują.
    Jestem jak najbardziej za ta akcją

  5. Na stronie street view understand jest podane, iż samochody google będą obecne w naszym kraju do końca października, więc jeśli drogowcy zdążą w terminie to jest szansa, że po aktualizacji (około kwiecień przyszłego roku) zobaczymy przebudowaną al. Jana Pawła II aż do ul. W. Polskiego.

Skomentuj