Rekord Polski ustanowiony! Panie w szpilkach tańczyły z Iwoną Pavlović w autobusie MZK. FOTO. WIDEO

0

Ponad 100 pań na obcasach podróżowało dziś autobusem MZK w Kędzierzynie-Koźlu. Tym samym udało się ustanowić rekord Polski. Imprezę prowadziła Iwona Pavlović, wielokrotna mistrzyni w tańcu towarzyskim.

Oberwanie chmury nie wystraszyło mieszkanek Kędzierzyna-Koźla, które w butach na obcasach przybyły do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, aby pobić rekord pasażerek w szpilkach. Ponieważ aura nieco pokrzyżowała plany organizatorów, impreza została przeniesiona do autobusów. Jak się okazało, nic nie stało na przeszkodzie, aby dobrze się bawić. W tych nietypowych warunkach wszystkie panie wzięły udział w lekcji tańca, którą poprowadziła Iwona Pavlović.

Imprezę patronatem objęła prezydent miasta Sabina Nowosielska, która zasiliła szeregi bijących rekord pań, oczywiście w butach na obcasach. Nie zabrakło też prezes MZK Joanny Koziarskiej-Kiziak.

Warunkiem wzięcia udziału w zabawie było przyjście na miejsce imprezy w butach na obcasie o wysokości co najmniej 2 centymetrów i rejestracja. Po zliczeniu wszystkich kobiet w szpilkach okazało się, że udało się pobić rekord Polski w liczbie pań podróżujących autobusem komunikacji miejskiej. Najmłodsze uczestniczki miały kilka lat i o kilka numerów za duże szpilki, mimo to dumnie zasilały damskie szeregi. MZK zaprosił wszystkie uczestniczki imprezy do przejażdżki po mieście najnowszym, nowoczesnym autobusem przegubowym marki Mercedes Benz.

Akcję „Pasażerka na obcasach” zorganizował Miejski Zakład Komunikacyjny, aby popularyzować taką formę transportu w mieście.

– Naszymi autobusami podróżuje wiele pań, jadą do pracy, zawożą dziecko do przedszkola. I to właśnie tym paniom chcielibyśmy zadedykować naszą imprezę. Nasz tabor jest sukcesywnie wymieniany, coraz więcej jest autobusów niskopodłogowych i nowoczesnych. Porównując do lat ubiegłych, teraz zdecydowanie bardziej wygodnie podróżuje się również paniom na obcasach. Dziękujemy naszym pasażerom, że są z nami. Na tyle, na ile mamy możliwości, chcemy propagować tę formę komunikacji – mówi Arkadiusz Deierling, specjalista ds. marketingu MZK w Kędzierzynie-Koźlu.

O atrakcję dla najmłodszych zadbali animatorzy, nie zabrakło malowania twarzy i darmowej waty cukrowej.

Skomentuj