Przyjeżdża Lech Wałęsa. Spotkanie z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla już w środę

14
Foto:facebook.com/lechwalesa

Jego nazwisko zna cały  świat. Dla wielu ludzi jest symbolem walki o wolność i demokrację. Lech Wałęsa, współzałożyciel Solidarności, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były prezydent Polski w środę (23.10) spotka się z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla.

Wydarzenie organizuje Komitet Obrony Demokracji wraz z Gazetą Wyborczą. Od kilku miesięcy Lech Wałęsa aktywnie wspiera ruchy antyrządowe i zabiera głos po stronie krytyków obecnej władzy. W ramach odbywających się w całym kraju spotkań „Porozmawiajmy o Polsce” dyskusja zdominowana jest przez bieżące sprawy polityczne.

Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2016 r. o godzinie 18.00 w Kinie Twierdza przy ul. Skarbowej 10 w Kędzierzynie-Koźlu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja uczestników za pośrednictwem strony:

https://lechwalesakedzierzynkozle.evenea.pl/

logo3_139984_20161107153423

 

14 KOMENTARZE

 1. @Jola Masz jakieś niezbite dowody na współpracę Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa, czy też to wyłącznie wymysł Twoich fantazji? Ktokolwiek by tego nie finansował – ma do tego prawo, a Wałęsa ma prawo przyjechać. Nie chcesz przyjść na spotkanie – nie musisz. Ja na przykład nie przyjdę. Normalna i kulturalna debata publiczna w dojrzałej demokracji winna dopuszczać do głosu różne strony, z uwzględniem wzajemnego poszanowania się.

  • Taa, niezbite dowody. Wam żadne dowody rozumu i samodzielnego myślenia nie przywrócą. A kto finansował tą kodomicką hucpę pod patronatem GóWna to jakaś tajemnica? Niech Bolek najpierw uszanuje Polaków!

   • @rzepliński Czy mógłbym Cię prosić o zachowanie kultury wypowiedzi? Ja się tego staram, to i Ty chyba możesz spróbować. Jeżeli bluzgi mają być Twoim najsilniejszym argumentem, to niestety, ale nieświadczy to o Tobie najlepiej. Jestem Polakiem i nie czuję się nieuszanowany przez Lecha Wałęsa. Przypuszczam, że pisząc o „kodomickiej hucpie” masz na myśli działalność Komitetu Obrony Demokracji. Posiadasz zatem dość ograniczoną wiedzę na temat tejże organizacji oraz celów, jakie sobie stawia. Pewne media usiłują z uporem maniaka wmówić części społeczeństwa złą wolę i szkodliwe intencje założycieli KOD, niemając przy tym zielonego pojęcia jakie pobudki kierowały inicjatorów. Niestety, ale nasze społeczeństwo jest niedoedukowane, ograniczone myślowo i posiadające znikomą, jak nie zerową, wiedzę na temat rodzimego prawodawstwa. Daje ono sobą sterować i wmawiać najróżniejsze kłamstwa.

 2. Bardzo się cieszę z odwiedzin ikony Solidarności. Może ta wizyta przekona mieszkańców KK do tego Ruchu. Bo jak na razie to sympatie mieszkańców lokowane są po lewej stronie.

 3. Dlaczego obrzuca się Pana Wałęsę ksywą TW? Sąd lustracyjny przyznał mu status pokrzywdzonego a nie kłamcy lustracyjnego. Śmiać mi się chce kiedy czytam, że tzw. biegli grafolodzy potrzebują tyle czasu żeby stwierdzić czy podpisy są Wałęsy czy spreparowane. Tak jakby musieli odczytać je w piśmie węzełkowym. I pamiętam co Wałęsa powiedział Panu Świtoniowi, kiedy ten zarzucił mu, że był agentem (cytuję z pamięci: „takiego agenta to może Pan, Panie Świtoń w d… pocałować”, czy jakoś tak). Warto skończyć z obrażaniem P. Wałęsy i posłuchać co On ma naprawdę do powiedzenia.

 4. Bolek Polske Zbaw hahaha :D
  Sad Polski cos przyznal, haha, ten sad co waszego kiszczaka nie umial osadzic. Hahaha, ohh Boleslaw Polske zbaw i nasze posady urzednicze.

Skomentuj