Nie chcą zmian w sądownictwie wprowadzanych przez PiS. Protest KOD i Partii Razem w Kędzierzynie-Koźlu

38

Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotę na placu Rady Europy w Kędzierzynie-Koźlu, aby zaprotestować przeciwko zmianom w systemie wymiaru sprawiedliwości wprowadzanych przez PiS. Demonstrację zorganizowali wspólnie Komitet Obrony Demokracji i Partia Razem. Odczytano postulaty, a także apel do prezydenta Andrzeja Dudy i kędzierzyńskiego senatora PiS Grzegorza Peczkisa, by sprzeciwili się nowym ustawom.

Protestujący mieli ze sobą kukłę ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na koniec odśpiewano hymn państwowy.

38 KOMENTARZE

  • Idąc Twoim tokiem myślenia, to ci co w miesięcznicach i na zlotach rodziny ojca dyrektora też mają siłę w młodych. Nawet napisałbym: to dopiero mają siłę w młodych.

 1. oj tam oj tam, 20 osób się zebrało i płaczą, widać że jesteście mniejszością. Zapakować i do Syrii wysłał priorytetem.

 2. Komuchy z pisu, a ilu macie radnych w tym mieście? Jakie wyniki wyborcze? Cieniutkie i to was boli! KK ma mądrych mieszkańców

  • Uważam, że nazywanie komuchami jedynego (lub jednego z niewielu) ugrupowania które dąży do dekomunizacji sfery publicznej jest błędem.

  • Faszyzm – doktryna polityczna sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa (…) i solidaryzm społeczny. A teraz powiedz mi która strona sporu mówi dzisiaj o blokowaniu instytucji demokratycznych, np. sejmu? Czy nie był to przypadkiem towarzysz Schetyna? Która to opcja polityczna rozpoczęła i dzięki decyzji własnego TK i uprawomocniła możliwość zabierania obywatelon dorobku życia (transfer z OFE do ZUS) w imię „wyższego dobra” czyli mówiąc wprost solidaryzmu społecznego? Czy to przypadkiem też nie była PO? No to kto jest bliżej ideologii faszystowskiej?

  • A co to jest patryjotyzm? A może chodziło o patriotyzm? Niby różnica niewielka, a człowiek na idiote wychodzi, co nie?

   • Przeczytałem jak ganisz za brak przecinków kogoś na dole. A jak ty piszesz bęcwale? Na idiote wychodzi …
    Idiote czy idiotę, idioto?

    • @ortografia to kaszka z mlekiem: Gdybyś miał więcej niż 2 szare komórki, to zrozumiałbyś zamysł tamtej wypowiedzi w kontekście tej poprzedzającej. Nigdzie nie napisałem że jestem nieomylny, ale skoro już poruszyłeś ten temat to powiem Ci, że powinieneś popracować nad szykiem wyrazów w zdaniu oraz że zdania nie powinno się zaczynać od „A”. :P

     • Tak, tak złodzieju, zdanie zaczyna się od „B” a zamysł poprzedzający, dotyczący kontynuacji poprzedniej w odniesieniu do kolejnej wracającej, następnej tamtej wypowiedzi oceniam krytycznie.
      Generalnie twierdzę, że dziwnie się nazywasz.

     • „zamysł poprzedzający, dotyczący kontynuacji poprzedniej w odniesieniu do kolejnej wracającej, następnej tamtej” WTF!?

      A może zwyczajnie chodziło o zwykłą hipokryzję? Podkreślenie że przedmówca czepiał się poprawności językowej, samemu pisząc jeszcze gorzej? Nie jest to znacznie prostsze wytłumaczenie? :D :D

    • Z drugiej strony: jeśli komuś nie przeszkadza kropka postawiona na początku nazwy ugrupowania politycznego, to czego można od takiego kogoś oczekiwać… Chyba jedynie poparcia dla alimenciarzy, sutenerów i byłych UB’ków :D :D

     • Oraz kanalii, second sortu, alfonsów, pedałów, oraz wielu innych, których pan szanowny katolik prawdziwy, nie był łaskaw wymienić.

     • @spoko: Alfons i sutener to przypadkiem nie to samo? Tak czy inaczej – na pewno wyrok to wyrok, więc się w tej kwestii nie pomyliłem ;P
      @JarosławPolskęZbaw: No tak. Jak brak jest argumentu, to zawsze można z IQ wyjechać! A niech wie, dziad jeden! :D

  • Chcesz zobaczyć dziwnego człowieka najpierw popatrz w lustro a liczyć uczą w podstawówce byłeś tam??????????????????????

   • W podstawówce uczą też używać przecinków. To chyba oznacza, że Pasza raczej nie uczęszczał tam zbyt regularnie (jeśli w ogóle).

 3. Sprawa jest prosta. Nieudacznicy nieprzystosowani do zmian po 89 r. do dziś winią za swój marazm i słabo płatna pracę tzw. ,, system „. No i PISowi nie trzeba 2 razy powtarzać- znalazł grupę miernych ale wiernych beneficjentów pomocy 500 +, którzy za wodzem skoczą w ogień. Obiecanki wcześniejszych emerytur i leniwcom w to graj. Co tam Trybunał, co tam KRS, co tam pseudopodatki- pełna micha dla biednego wyzyskiwanego przez ,,system” społeczeństwa sie liczy! Nie edukacja, nauka języków, wyrównywanie szans w zadupiach typu KK. Totalny socjalizm- każdemu tyle samo. Każdemu cały c..j.

  • Janosikowy system nadal modny.Jednemu zabierz, drugiemu daj, a obdarowany będzie ci d…. niemytą całował w podzięce i wychwalał nade wszystko.

 4. Cudowny widok, jak to dobrze że okres cwaniaków i złodziei się kończy, może w Polsce będzie jeszcze normalnie, może jeszcze wrócę do tego kraju.

Skomentuj