Prezydent Sabina Nowosielska spotkała się z prezesami miejskich spółek

1

Podczas spotkania prezydent Sabiny Nowosielskiej z prezesami miejskich spółek była m.in. mowa o nowej inicjatywie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

– Jest spore zainteresowanie wyjazdami weekendowymi. Chcemy rozwijać tę usługę – deklarowała prezes Joanna Koziarska-Kiziak. Prócz wyjazdów jednodniowych MZK proponuje też dwudniowe do najbliższych stolic europejskich, wyjazdy na jarmarki świąteczne, a także na sylwestra.

MZK wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy będzie też szkolić kierowców. Sześć osób po zdobyciu uprawnień przepracuje w zakładzie minimum trzy lata.

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej powoli finalizuje przetarg na zakup gazu ziemnego. Termin składania ofert upływa 15 września. Stworzona przez MZEC grupa zakupowa liczy kilkadziesiąt podmiotów. Zakupy gazu w tej formie w poprzednich latach przyniosły spore oszczędności i obniżki cen dla mieszkańców.

Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy przygotowuje się do trzeciej już edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Opolszczyźnie i Forum Młodych Innowatorów. W przyszłym tygodniu odbędzie się oficjalne otwarcie działającego w ramach KKPP Centrum Obsługi Inwestora na ul. Wojska Polskiego 16.

– Chcemy promować również tereny inwestycyjne powiatu i gmin ościennych, żeby portfolio COI było jak najszersze i żeby budować markę centrum – zapowiedziała prezes Alicja Górska.

Źródło: urząd miasta

1 KOMENTARZ

Skomentuj