O ich heroicznym czynie dowiedziała się cała Polska. Trzech kibiców Chemika Kędzierzyn-Koźle wbiegło do płonącego mieszkania, by nieść pomoc matce z dwójką małych dzieci. Dziś podziękowania na ich ręce złożyły przedstawicielki samorządu, a także działacze Chemika i Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

Mariusz Dąbek, Dawid Gajda i Tomasz Jabłoński trafili na usta wielu ludzi w Polsce, po tym jak ryzykując własne życie, ruszyli na ratunek uwięzionej w płonącym mieszkaniu kobiecie oraz dwójce jej dzieci. O młodych kędzierzynianach zrobiło się głośno za sprawą naszej publikacji (CZYTAJ WIĘCEJ). Dzięki sprawnej akcji kibiców oraz pracowników Usług Komunalnych i policjantów nikomu nic się nie stało.

Dziś w hali sportowej przy alei Jana Pawła II młodym bohaterom podziękowania za ich wyczyn złożyła prezydent miasta Sabina Nowosielska, starosta powiatu Małgorzata Tudaj, przedstawiciele Chemika oraz Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle.

– Jestem pod wrażeniem tego, co zrobiliście. Bardzo się cieszę, że mamy w mieście tak odważnych młodych ludzi jak wy – mówiła Sabina Nowosielska.

Okazją do podziękowania trójce młodych kędzierzynian była sesja zdjęciowa do kalendarza Chemika Kędzierzyn-Koźle, w której wzięli udział zawodnicy, rodzice, a także sponsorzy i sympatycy klubu.

7 KOMENTARZE

  1. Jak ci panowie się prezentują w obliczu władzy i prezesa pana Piotra? Te torebki z odżywkami na parkiecie… Widowisko sięgnęło dna albo jeszcze niżej. Rozumiem luźne ubrania dobrze leżą na ustawkach ale odbierać nagrody w dresach??? Ja cię kręcę wiocha i słoma z butów.. Oczywiście tzw. ‚ludzie ulicy’ podniosą głos oburzenia, że nie szata zdobi człowieka, że szacun i śmierć konfidentom, ale ja pierdzielę jak oni mogli tak przyjść na spotkanie z panią prezydent i prezesem. Zarządzie TS Chemik K-K zmotywujcie swoich pionków do utrzymania jakiegoś poziomu-chyba, że znów ma przyjechać trójka z Zabrza i nauczyć kultury bandę baranów…:)

  2. Nie: będą łapać tych niezdyscyplinowanych KIBICÓW CHEMIKA, którzy lubują się w mazaniu „CHEMIK 1947” „CHEMIK”, „1947” i innych badziewi na świeżo wyremontowanych elewacjach, a wszelkie gratulacje, nagrody i tytułu będą przeznaczać na ponowne malowanie tych ZNISZCZONYCH MIEJSC. Bo klub i jego prezes (buhahaha) nie mają jaj, żeby to zrobić !

  3. Ten klocek ze znakiem Polski Walczącej, urąga temu symbolowi, za który ginęli nasi patrioci. Koleś po wyrokach. Wstyd i hańba dla symboli.
    Ale ten typek pewnie nic nie słyszał o kotwicy.

  4. szczekajcie glośniej internetowi wojownicy, a jak wyłączycie internecik to znowu będziecie nikim i odwaga też uleci :) Brawo dla chłopaków

Skomentuj