Prawo jazdy taksówkarza zatrzymane przez policję. Usłyszał aż 5 zarzutów. Stanie przed sądem

3

Ciąg dalszy głośnej sprawy taksówkarza z Kędzierzyna-Koźla, który zajechał drogę samochodowi nauki jazdy i na skrzyżowaniu wdał się w kłótnię z instruktorką. Na podstawie nagrania wideo i zeznań  świadków policjanci zarzucili mu popełnienie aż pięciu wykroczeń i zatrzymali prawo jazdy.

Jak poinformowała portal KK24.pl podkom. Magdalena Nakoneczna z policji w Kędzierzynie-Koźlu, już dzień po uzyskaniu wiedzy o incydencie, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Damrota i Pionierów, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające. Przesłuchano świadków oraz samego taksówkarza. Mężczyzna usłyszał aż 5 zarzutów dotyczących wykroczeń w ruchu drogowym – związanych m.in. z wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych i tamowaniem ruchu. Zatrzymano mu też prawo jazdy.  O jego dalszym losie zdecyduje sąd, gdzie policjanci skierowali wniosek o ukaranie.

Sprawa od kilku dni elektryzuje Kędzierzyn-Koźle, a nawet przebiła się do ogólnopolskich mediów. Więcej na ten temat w naszym wcześniejszym materiale.

3 KOMENTARZE

  1. Polecam tą sprawę uwadze wszystkim nadpobudliwym kierowcom i tym co wszystko widzą lepiej, tak kończy się „kozaczenie” na drodze ;)

    Oby jeszcze sąd stanął na wysokości zadania i nie patyczkował się z delikwentem!

  2. Dobrze, że nasza policja jest taka prężna i zadziałała jak tylko roztrąbiło to TVN24. A taksówkarzowi trzeba dziękować bezpłatną reklamę Kędzierzyna-K. w mediach.

  3. Wieli taksiarzy uważa, że są królami ulic, gdy się im śpieszy to naciskają na zderzak a gdy pusty przebieg to 35-40 km na godzinę. Tak wygląda ich styl.

Skomentuj