Już po raz szósty Grupa Azoty ZAK zorganizowała akcję 10 metrów słodkości. Pracownicy chemicznego giganta podzielili się słodyczami z dziećmi z kilku placówek pomocowych z terenu powiatu. Sporą atrakcją tegorocznej edycji akcji był udział w niej zawodników Zaksy, którzy wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja.

Tegoroczna edycja akcji miała dwie odsłony. W sobotę Grupa Azoty ZAK zorganizowała bal dla dzieci pracowników. Oprócz dobrej zabawy maluchy uczyły się pomagania innym.– Dzieci podzieliły się słodyczami ze swoimi rówieśnikami, którzy nie mają komfortu, by dostatnio spędzić święta – opowiada Maciej Wronecki, kierownik biura komunikacji w Grupie Azoty ZAK.

Finał akcji 10 metrów słodkości tradycyjnie miał miejsce przy choince ustawionej przed budynkiem głównym dyrekcji. Władze firmy zaprosiły pracowników do wspólnego kolędowania połączonego z przekazaniem darów dla kilku instytucji z naszego miasta. – Nasi pracownicy przywieźli słodycze, które od rana zbieraliśmy w zakładzie. Towarzyszyli nam zawodnicy Zaksy Kędzierzyn-Koźle, którzy po raz pierwszy włączyli się w ten sposób w akcję, co wzbudziło spory entuzjazm wśród naszych pracowników – mówi Maciej Wronecki.

Podczas finału akcji siatkarze Zaksy częstowali pracowników gorącą herbatą i barszczem, chętnie pozując do zdjęć i rozmawiając z fanami siatkówki. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali młodzi wokaliści ze Studia Piosenki przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu.

W tym roku beneficjentami akcji organizowanej przez Grupę Azoty ZAK są: Dom Dziecka, srodowiskowy dom samopomocy Promyczek, świetlica socjoterapeutyczna Arka, dom dla osób bezdomnych i najuboższych Monar-Markot, kędzierzyńsko-kozielski oddział PCK oraz stowarzyszenie pomocy dzieciom Brzdąc.

Skomentuj