Pracowita niedziela strażaków. Orkan Grzegorz postraszył, ale nie wyrządził u nas większych szkód

3

Strażacy z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego 28 razy wyjeżdżali wczoraj na interwencje. Większość z nich dotyczyła połamanych konarów drzew. Orkan Grzegorz, który siał pustoszenie w południowej Polsce nie wyrządził większych szkód w Kędzierzynie-Koźlu i okolicy.

Jak informuje brygadier Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, tylko wczoraj ratownicy podjęli 28 interwencji.

– Siedemnaście dotyczyło połamanych drzew, odebraliśmy też kilka zgłoszeń o uszkodzonych poszyciach dachowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał wskutek działania porywistego wiatru – przekazał Leszek Morkis.

Najwięcej zgłoszeń spłynęło do strażaków z terenu miasta, ale pracy nie brakowało również na terenie ościennych miejscowości. W Większycach porywisty wiatr uszkodził poszycie dachowe jednego z budynków, natomiast w Maciowakrzu odgięta została blacha na dachu kościoła.

Zdjęcia: OSP Większyce

3 KOMENTARZE

  1. Co tam Orkan, leśnicy pokazali, że mogą zastąpić 10 i więcej orkanow świadczą o tym lyse lasy i drzewa wycięte piłą mechaniczną leżące jak żołnierze po bitwie. Niestety rzeź trwa nadal bez żadnych zasad ochrony lasu dotyczy to również strefy ochronnej jeśli jeszcze taka istnieje.

Skomentuj

Udowodnij, że nie jesteś robotem i rozwiąż zadanie :) *