Po zamknięciu alei Jana Pawła II kierowcy jeżdżą chodnikiem. Interwencja mieszkańca

10

Zamknięcie kolejnego odcinka remontowanej alei Jana Pawła II spowodowało zmianę organizacji ruchu w Śródmieściu, która nie wszystkim kierowcom przypadła do gustu. Część z nich postanowiła wyznaczyć sobie alternatywną drogę objazdową. Na ścieżce pieszo-rowerowej między krytą pływalnią a halą Śródmieście pojawiły się samochody.

Na sprawę zwrócił uwagę jeden z naszych czytelników. – Kierowcy zamiast korzystać z objazdów wybierają chodnik przy strefie rekreacyjnej. Niektórzy jeżdżą naprawdę szybko, stwarzając tym samym zagrożenie – napisał Rafał.

O sprawę zapytaliśmy przedstawicieli policji. – Nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących tej ścieżki, ale zwrócimy uwagę na problem – poinformowała młodszy aspirant Małgorzata Cisowska.

Za jazdę samochodem wzdłuż chodnika grozi mandat w wysokości 250 złotych.

10 KOMENTARZE

 1. Mandat się należy….To tak z innej beczki- ile wynosi mandat dla upierdliwego rowerzysty, który porusza się jezdnią a ma obok ścieżkę rowerową???

 2. Dokładnie Paula. Nawet na tym zdjęciu widać jak pan i władca na rowerze porusza się po odcinku dla pieszych . Reszty grzechów rowerzystów nawet nie ma co poruszać . Choć niektórzy kierowcy i piesi także zachowują się jakby byli bogami . I tu kłania się wychowanie .

 3. Paula, mandat dla takiego rowerzysty, to 50 zł. Policji nie opłaca się pisać kwitów na takie drobne kwoty.
  Oni lubią klientów za 200, 300, a najlepiej za 500. Gdyby było inaczej, to plaga rowerzystów na jezdni i na przejściach dla pieszych, zostałaby dawno wyeliminowana.
  A, wracając do artykułu, to matołom-szoferom jeżdżącym po chodniku, powinno się bezwarunkowo odbierać uprawnienia.

 4. podbijam pytanie Pani powyżej? To jest też temat na reportaż. . . To samo co kierowcy tam robią rowerzyści na codzień i nikt na to nie zwraca uwagi.

 5. Pani Cisowska mogłaby się tam przejść (oczywiście piechty), postać tam przez szychtę i wypisać kilka mandatów zamiast udzielać jednej wypowiedzi na tydzień do kk24!
  Wku… kierowcy powinni jeździc zgodnie z przepisami zamiast dopieprzać się do rowerzystów i pieszych!
  Wystarczy przejrzeć opisy wypadków żeby przekonać się, że kierowcy albo wymuszają pierwszeństwo albo są pijani!

 6. Jeśli przedstawiciel policji mówi, że nie ma zgłoszeń, to chyba nikt nie jeżdzi po ścieżce.
  A jeśli nawet ktoś coś widział, to mogło mu się zwyczajnie wydawać.

 7. Ja również często jeżdżę na rowerze i niestety stwierdzam , że zarówno rowerzyści jak i kierowcy nie mają kultury jazdy i nie stosują się do przepisów drogowych.
  Po chodniku o szerokości powyżej 1 metra rowerzysta ma prawo się poruszać. Na tym chodniku nie ma wyznaczonej trasy dla rowerzysty ( czerwone płytki chodnikowe, czy szare), musi tylko uważać na pieszych.
  Po chodniku samochody mają zakaz poruszania się, dlatego policja powinna postawić tam patrol, niech złapie nadgorliwych kierowców i tyle.

Skomentuj

Udowodnij, że nie jesteś robotem i rozwiąż zadanie :) *