Uczniowie Zespołu Szkół Żeglugi Śródladowej w Kędzierzynie-Koźlu wraz z nauczycielami i rodzicami wzięli udział w uroczystym otwarciu sezonu nawigacyjnego. Wydarzenie odbyło się dziś na kozielskiej przystani Szkwał.

Wśród gości przybyłych na przystań Szkwał znaleźli się m.in. wicestarosta powiatu Józef Gisman, kierownik wydziału oświaty w starostwie powiatowym Aurelia Stępień, prezes zarządu stoczni Damen Shipyards w Koźlu Jacek Małek oraz Ireneusz Wiśniewski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Kędzierzynie-Koźlu.

Uroczystość otworzyła dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Agnieszka Kossakowska: – Koleżeństwo, prawdomówność, honor, patriotyzm – to są te elementy, które staramy się podkreślić w naszej szkole, żeby uczeń wychodząc z niej był dumny z jej ukończenia, ale również swoim życiem wskazywał te najważniejsze wartości.

Józef Gisman zwrócił uwagę na szansę, jakie otwierają się przed absolwentami „Żeglugi” w związku z planami przywrócenia pełnej żeglowności na Odrze i Kanale Gliwickim. Podkreślił też, że za sprawą prężnie działającej stoczni Damen Shipyards nasze miasto już teraz jest ważnym ośrodkiem na mapie przemysłu wodnego.

– Jesteście uczniami szkoły elitarnej. Dodatkowo zobowiązuje was mundur, który wymaga od was profesjonalizmu (…) Pierwszoklasistom życzę dobrego samopoczucia w murach naszej szkoły i dobrego klimatu. Wszystkim uczniom z okazji otwarcia sezonu nawigacyjnego życzę stopy wody pod kilem – mówił wicestarosta powiatu.

Przy okazji dzisiejszej uroczystości ślubowanie złożyli uczniowie klas pierwszych. Część oficjalną zakończył występ Młodzieżowej Orkiestry Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Następnie na Odrze zorganizowano zawody wioślarskie.

 

Skomentuj

Udowodnij, że nie jesteś robotem i rozwiąż zadanie :) *