Ogród przy Urzędzie Stanu Cywilnego wypięknieje. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku

0

Teren przylegający do budynku przy ul. Planetorza 2 zmieni swoje oblicze. Prace w ogrodzie Urzędu Stanu Cywilnego ruszą jeszcze w tym roku. Wykonawca wycenił je na nieco ponad 430 tys. złotych. Dzięki nim nowożeńcy zyskają piękną scenerię do robienia zdjęć.

Kozielski USC mieści się w budynku dawnej winiarni Machlera. Znajdujący się obok ogród dzisiaj nie zachwyca. Zostanie on na nowo zagospodarowany. Dzięki nasadzeniom, wśród których nie zabraknie m.in. róż, głogów i jaśminowców, zrobi się w nim przyjemniej. Wykonawca wybuduje także nowe chodniki oraz wymieni zniszczone ogrodzenie.

Jednak na tym nie koniec. Spore zmiany czekają także wnętrza budynku. Na ostatniej sesji miejscy radni wprowadzili do budżetu kwotę 70 tys. złotych, która zostanie przeznaczona na zakup mebli do sali ślubów. Sama sala oraz korytarz przed nią również będą odświeżone. Na podłodze pojawią się nowe posadzki, ściany oraz sufity zostaną wygładzone i pomalowane, a drzwi wymienione. Na nową aranżację w budżecie miasta zabezpieczono 60 tys. złotych. Prace mają zostać przeprowadzone do końca roku.

Źródło: urząd miasta

Skomentuj