Od ronda Grunwaldzkiego, przez Kuźniczkę aż za Cisową. Powiat szykuje się do dużego remontu swojej drogi

4
Rondo Grunwaldzkie.

Za 7 mln zł kompleksowo przebudowana zostanie jezdnia od ronda grunwaldzkiego w Kędzierzynie aż do granicy z powiatem strzeleckim. To 6 km nawierzchni wiodącej przez osiedle Kuźniczka oraz osiedle Cisowa.

Poza oczywistą poprawą jakości drogi dla zmotoryzowanych i rowerzystów, sama modernizacja jest również istotna z punktu widzenia dojazdu do autostrady w Olszowej.

Projekt nie należy do łatwych technicznie, bo samą ścieżkę rowerową trzeba będzie poprowadzić przez dwa mosty i jeden przepust.

Powiatowy Zarząd Dróg w Kędzierzynie-Koźlu niebawem ogłosi przetarg na to zadanie. W tegorocznym budżecie powiatu zabezpieczono niecałe 2 mln zł, reszta, czyli 5 mln zł, pochodzić będzie z Unii Europejskiej.

Według planów, prace ruszą w maju tego roku, a zakończą się w listopadzie, wszystko jednak będzie zależało od tego, jak przebiegnie procedura przetargowa. W przyszłym roku powiat strzelecki na swoim terenie będzie kontynuował remont. To największy projekt drogowy kędzierzyńskiego starostwa przewidziany na ten rok, jego partnerem w ramach subregionu jest gmina Kędzierzyn-Koźle.

Źródło: starostwo powiatowe

4 KOMENTARZE

  1. To na wiosnę więcej motolotni i dronów w mieście, bo wszędzie na raz budowy dróg. Jeszcze proszę jakiś remoncik w Koźlu.

  2. nareszcie. bo strach jeździć tą drogą zarówno autem jak i rowerem. czy miasto zabezpieczy również jakoś pobocza aby na jezdnię nie wyskakiwały sarny?

    • Rozśmieszyłeś mnie tym tekstem,tak postawią płot i zrobią z tej drogi autostradę!Jadąc przez las powinno się trochę uważać,niestety w dzisiejszych czasach trzeba uważać bardziej na istoty rozumne czyli ludzi ,a zwierzęta najlepiej pozamykać,odgrodzić itp..Powstaje u nas nowoczesne miasto z skrzyzowaniami typu rondo i ścieżkami rowerowymi,a tym czasem niektórzy to już powoli zapominają o tym że jeżdżą pojazdami mechanicznymi i ostrożność powinni zachować.Wszystko musi byc pod kontrolą prawda?Zaprzeczasz więc sam sobie ,bo masz nicka antyNWO czyli anty nowy porzadek swiata. Popieram Cię,ale z tym hasłem z zabezpieczeniem drogi to pojechałeś…

Skomentuj