Nowy punkt przyjęć dzielnicowych i bezpłatnej pomocy prawnej w Polskiej Cerekwi już działa

0

Wczoraj w Polskiej Cerekwi rozpoczął działalność punkt przyjęć dzielnicowych policji i punkt bezpłatnej pomocy prawnej. Oba punkty działają pod jednym adresem – przy ul. Rynek 3, czyli w centrum Polskiej Cerekwi. Otwarcie punktu to wspólna inicjatywa policji i wójta gminy Polska Cerekiew.

W oficjalnym otwarciu punktu uczestniczyli m.in.: wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy,  Komendant Powiatowy Policji w Kędzierzynie-Koźlu mł. insp. Wiktor Chałupa, Komendant Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu podinsp.Dariusz Hatys i kierownik rewiru w Pawłowiczkach aspirant sztabowy Andrzej Mroczko.

Otwarcie punktu przyjęć to  wspólna inicjatywa policji i wójta gminy Polska Cerekiew, stworzono go, by dzielnicowi byli jak najbliżej mieszkańców Polskiej Cerekwi i okolicznych miejscowości. W punkcie będą urzędowali głównie dzielnicowi z rejonu gminy Polska Cerekiew: aspirant Piotr Duduś, który ma rejon Polskiej Cerekwi i Ciężkowic oraz aspirant Beniamin Kasprzak, którego rejon przypada na drugą część gminy.

Dzielnicowi będą przyjmować interesantów w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 15:00-17:00. Ponadto od 10 sierpnia  w  każdy czwartek w godzinach 12:00-15:00   pełnoletni mieszkańcy gminy Polska Cerekiew będą mogli  skorzystać z usług doświadczonego adwokata. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać się  w sprawach  w jakich dzielnicowy jest w stanie pomóc,  nie należy jednak  utożsamiać punktu w Polskiej Cerekwi jako posterunku czy komisariatu policji. W przypadku pilnych zgłoszeń wciąż należy niezwłocznie powiadamiać Komisariat w Koźlu lub Komendę Powiatową Policji, dzwoniąc pod numer telefonu 112 lub 997.

Źródło: KPP w Kędzierzynie-Koźle

Skomentuj