Nowa droga do portu prawie gotowa. Budowa terminala też idzie pełną parą

3

Miasto kończy budowę nowej drogi do kozielskiego portu. Połączy ona powstający terminal produktów płynnych z ulicą Kłodnicką.

Inwestycja w porcie budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony mieszkańcy Kłodnicy obawiają się uciążliwości związanych ze wzmożonym ruchem ciężarówek do terminala, z drugiej nie brakowało wątpliwości co do realności planów ogłoszonych przez inwestora. Budowa ruszyła jednak zgodnie z planem i jest już bardzo zaawansowana. Przy nabrzeżu pojawiły się już zbiorniki na paliwa i inne produkty płynne. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ta część inwestycji ma być gotowa pod koniec tego roku. W kolejnych etapach powstanie terminal kontenerowy oraz terminal produktów sypkich. To oznacza, że wszystkie trzy baseny portowe będą zagospodarowane. Całość ma pochłonąć 360 mln zł. Centrum logistyczne będzie korzystać z transportu samochodowego, kolejowego i wodnego.

Miasto, sprzedając port spółce Kędzierzyn-Koźle Terminale, zadeklarowało, że połączy go nową drogą z ulicą Kłodnicką. Istniejący dojazd ulicą Elewatorową krzyżuje się z drogą wojewódzką tuż przy wyjeździe spod wiaduktu kolejowego. Większa liczba ciężarówek w tym miejscu bardzo skomplikowałaby ruch. Jednocześnie nowa ulica wyprowadzi transport bliżej rogatek miasta, zmniejszając uciążliwość dla mieszkańców. W założeniu ciężarówki mają kierować się w stronę Januszkowic i dalej do węzła autostradowego w Krapkowicach. Jak będzie praktyce, przekonamy się po uruchomieniu terminala.

Budowa nowej drogi do portu wraz ze ścieżką rowerową pochłonie ponad 4 mln zł.

 

3 KOMENTARZE

  1. Cieszy taki widok, planowano polaczenie kolejowe to bardzo dobra alternatywa dla ruchu kolowego , czy PKP PLK jest dalej zainteresowane odbudowa bocznicy kolejowej? bo jesli nie to tiry rozjada ten lacznik!!

Skomentuj