Przebudowany odcinek alei Jana Pawła II jest już niemal gotowy. We wtorek odbędzie się odbiór inwestycji. Jeśli wszystko przebiegnie bez przeszkód, w środę do tej części Śródmieścia wróci ruch samochodów. Sporo się zmieniło. Ulicę zwężono, wybudowano ścieżki rowerowe. Na pieszych też czekają spore zmiany. Zniknęło na przykład przejście przy domu towarowym. Teraz zebra znajduje się po drugiej stronie skrzyżowania.

To jeszcze nie ostateczny wygląd alei – w kolejnym kroku zasadzona zostanie zieleń (w tym szpaler drzew) oraz zamontowane będą elementy małej architektury – ławki czy kosze na śmieci.

13 KOMENTARZE

 1. Jadąc rowerem z Manhattanu na Pogorzelec 2 razy trzeba przecinać pas jezdni samochodów, by znów wrócić na pas jazdy tychże samochodów pod wiaduktem. Czy to jest właściwe i bezpieczne dla rowerzystów?
  Jadąc samochodem i widząc w lusterku karetkę, gdzie mam zjechać by przepuścić pojazd uprzywilejowany?

  • Paweł nie wiem czy masz prawo jazdy, ale siejesz ferment. Znak z literą P ten na zdjęciu to: znak D-44 Strefa płatnego parkowania. To tak jakbyś znak ostrzegawczy z sarną potraktował, że tylko sarna z lasu wyskoczy, a dzik poczeka aż przejedziesz.
   Nim coś napiszesz to sprawdź u wujka googla.

 2. Żeby tak jeszcze wreszcie odnowiono chociaż z zewnątrz „Dom towarowy” (a najlepiej gruntownie przebudowano i unowocześniono jego bryłę, oczywiście nie tworząc przy tym jakiegoś architektonicznego potworka, ale budynek dobrze wpisujący się w otoczenie).

   • Ty chyba w ogóle nie jeździsz samochodem. Rowerzysta nagle wyjeżdżający na pasach to prawdziwa zmora. Szczególnie, jeśli nie ma dobrej widoczności.

    • Przede wszystkim rowerzyści nie biorą się z nikąd. Dojeżdżając do przejścia/przejazdu dla rowerzystów widać z daleka co się dzieje wokół niego, szczególnie na prostej jak od linijki Aleji Jana Pawła II. Dodatkowo należy w tej sytuacji zachować „szczególną ostrożność”. Nie rozumiem jak rowerzysta może pojawić się „nagle”.

     • Coś mi się zdaje, że Ty i Twój poprzednik Julie nie prowadzicie samochodu. Wystarczy przejechać się ulicami KK, żeby zobaczyć, gdzie są problemy. Aleja Lisa, gdzie ścieżka wychodzi z zalesionego parku. Nieraz widziałem tam mrożące krew w żyłach sceny na przejeździe rowerowym. Nie wspomnę rowerzystów jeżdżących dosłownie wszędzie i podobnie zachowujących się pieszych. Zwykle jadę tam 30-ką, ale TIR już nie. Na tym przejeździe powinno być jakieś ograniczenie lub ostrzeżenie dla rowerzystów, bo będzie nieszczęście. Drugie niebezpieczne miejsce to skrzyżowanie Harcerskiej Wojska Pol. gdzie rosną krzaki i ograniczają widoczność. Wszystkich nie wymienię.

Skomentuj