Najzdolniejsi uczniowie z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymali stypendia premiera

0

92 uczniów z Opolszczyzny, w tym siedmioro ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego ze stypendiami Prezesa Rady Ministrów. To Krzysztof Glacel z II LO, Katarzyna Wątróbska z I LO, Ewelina Szuster z Zespołu Szkół nr 1, Julia Wolny z ZS nr 3, Dominika Dzialuk z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Rafał Widera z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Jerzy Gruszka z Zespołu Szkół nr 3.

Uroczysta gala podczas której wręczono wyróżnienia odbyła się w szkole muzycznej w Opolu. Najlepszym gratulowali: wicewojewoda Violetta Porowska, kurator opolski Michał Siek, a także starosta Małgorzata Tudaj, która przekazała najlepsze życzenia nagrodzonym uczniom szkół powiatowych.

Stypendium premiera otrzymuje uczeń liceum lub technikum, który dostał promocję z wyróżnieniem, przy tym osiągając najwyższą średnią ocen w szkole. Ale są to także uczniowie, którzy w sposób szczególny wyróżniają się na tle pozostałych. W tym roku większość stanowiły dziewczyny, teraz czekają oni jeszcze na stypendia Ministra Edukacji Narodowej, wnioski trafiły już do Warszawy.

Źródło: starostwo powiatowe

stypendyści4s1 s3 s4 s5

Skomentuj