Najlepsi uczniowie klasy chemicznej w Sławięcicach ze stypendiami Grupy Azoty ZAK S.A.

0
Stypendia uczniom klasy chemicznej wręczył wiceprezes Grupy Azoty ZAK Adam Gąsiorowski.

Grupa Azoty ZAK docenia młodych ludzi, którzy z pasją podchodzą do nauki. 17 uczniów z klas drugiej, trzeciej i czwartej technikum technologii chemicznej w Sławięcicach otrzymało właśnie stypendia ufundowane przez firmę.

– Zdobycie tego stypendium nie jest łatwe. Od uczniów wymaga dużego poświęcenia, ale jak widać, zostaje one wynagrodzone, co z pewnością działa niezwykle motywująco – stwierdza Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

To już kolejny raz, gdy Grupa Azoty wspiera młodych chemików ze Sławięcic w ramach programu stypendialnego.

– Kiedyś technikum to były szkoły elitarne. Żeby się do nich dostać, trzeba było zdać egzamin, bo o jedno miejsce starało się kilka osób. Dziś wracamy do szkolnictwa zawodowego, a o tym, jak bardzo jest ono ważne i potrzebne, świadczy obecność na dzisiejszej uroczystości prezesów i dyrektorów naszych czołowych firm chemicznych. Potrzebujemy fachowców. Udało nam się przekonać młodych ludzi, że chemia to przyszłość – mówił w Sławięcicach Józef Gisman, wicestarosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Wiceprezes Grupy Azoty ZAK Adam Gąsiorowski gratulował uczniom wspaniałych rezultatów w nauce i życzył dalszej wytrwałości.

– Oby tak dalej, a czekają na was kolejne etapy kształcenia, ciekawa praca i sukcesy. Nauka chemii z pewnością nie jest łatwa, ale będzie procentować – chwalił młodych chemików Adam Gąsiorowski.

Sławięcicka szkoła wzbogaci się o nowe wyposażenie pracowni chemicznej – grant przekazała Petrochemia Blachownia. Zostanie przeznaczony na zakup mieszadeł mechanicznych niezbędnych do przeprowadzania egzaminów zawodowych. Sprzęt laboratoryjny przekazała także Grupa Azoty ZAK.

– Kształcenie zawodowe kosztuje, a to wydatki, których samodzielne uniesienie byłoby bardzo trudne – dziękował dyrektor Kania.

Kształcenie chemików wróciło do Sławięcic po wielu latach przerwy. Poza wręczeniem stypendiów podczas uroczystości mianowano również pierwszoklasistów. W tym roku szkoła w Sławięcicach obchodzi jubileusz 70 lat istnienia.

Skomentuj