Przez dwa dni na stadionie Kuźniczka trwał festyn rodzinny zorganizowany przez Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, urząd miasta i Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle. Najważniejszą częścią imprezy były rozgrywki piłkarskie.

Zobacz też:

Przedszkolaki z całego Kędzierzyna-Koźla walczą na murawie o puchar prezesa KKPP. ZDJĘCIA

Czołg „Rudy 102” najbardziej obleganą atrakcją festynu rodzinnego na stadionie „Kuźniczka”. ZDJĘCIA

Wydarzenie było jednym z elementów jubileuszu 70-lecia Chemika Kędzierzyn-Koźle. Przyświecał mu szczytny cel. W trakcie festynu były zbierane pieniądze na leczenie chorej Małgosi – urodziła  się jako wcześniak. Rodzinę dziewczynki wsparł już Kędzierzyn-Koźle Terminale – inwestor w kozielskim porcie.

Najpierw, już piątek, na boisko weszły przedszkolaki. W sobotę od godziny 9 na Orlikach rywalizowały drużyny walczące o Superpuchar Miasta. Cztery najlepsze zespoły eliminacji awansowały do finałów, które rozgrywane były na stadionie przy ulicy Grunwaldzkiej. Najlepsza okazała się drużyna Blaugrany, która w ostatnim meczu zmierzyła się z zespołem Liderów.

Na koniec zmierzyły się drużyny urzędu miasta i starostwa powiatowego – na murawie można było zobaczyć m.in. prezydent Sabinę Nowosielską, radnych miejskich Dorotę Mrówkę, Ryszarda Masalskiego, Adama Sadłowskiego, Michała Nowaka, czy radnego powiatowego Marka Piaseckiego . Ta ostania triumfowała po rzutach karnych strzelanych tylko przez panie.

2 KOMENTARZE

  1. Starostwo wystawiło jednego radnego. Reszta to młody Chemik. Prawdziwą drużynę (a przynajmniej wyjściową 11) miała gmina.

Skomentuj