Motocykliści z Kędzierzyna-Koźla znów pomagają Świętemu Mikołajowi. FOTOREPORTAŻ

2

Już po raz jedenasty motocykliści z Kędzierzyna-Koźla w Mikołajki odwiedzają przedszkola i placówki na terenie miasta, rozdając prezenty dzieciom. Podczas tegorocznej edycji akcji paczki ze słodyczami trafią do 800 maluchów.

W tym roku motocykliści z Kędzierzyna-Koźla połączyły swoje siły. Od rana na ulicach miasta można zauważyć kawalkadę, w skład której wchodzą pasjonaci stalowych rumaków z klubu Troopers of Highways MC Poland oraz stowarzyszenia Lotor South. Jak co roku pomocnicy Mikołaja odwiedzą wybrane przedszkola na terenie miasta, ale nie tylko. Pierwszym punktem na ich trasie było Publiczne Przedszkole nr 8, w którym pojawili się po godzinie 8.30.

– Odwiedzimy Dom Dziecka, oddział dziecięcy naszego szpitala, warsztaty terapii zajęciowej i Promyczka. To stałe punkty, do których zaglądamy co roku. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci znajdujące się w tych placówkach w szczególności potrzebują pomocy i właśnie do nich staramy się dotrzeć – opowiada Maciej Milewski.

Akcja motocyklistów z roku na rok nabiera rozmachu. Podczas ubiegłorocznej, dziesiątej jej edycji paczki trafiły do 600 dzieci z terenu miasta. Dziś pomocnicy Mikołaja z Kędzierzyna-Koźla przekażą prezenty aż 800 dzieciakom. Rozwozi je około 30 motocyklistów, wspieranych przez sześć samochodów.

– Jak co roku bardzo mocno wsparli nas sponsorzy, którzy przekazali na zakup paczek 25 tysięcy złotych. W imieniu dzieci chcielibyśmy im podziękować za pomoc – mówi Maciej Milewski.

Tegoroczną edycję akcji honorowym patronatem objął senator Grzegorz Peczkis. Finansowego wsparcia organizatorom udzieliła gmina Kędzierzyn-Koźle.

2 KOMENTARZE

Skomentuj