Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Miejsca Odrzańskiego najlepsza w kraju. ZDJĘCIA

0

Dyscyplina i ciężka praca przynoszą efekty. Młodzi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Odrzańskim zostali uhonorowani tytułem najlepszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Polsce.

O drużynie zrobiło się głośno w ubiegłym roku, kiedy to dziewczęta z OSP Miejsce Odrzańskie wygrały wojewódzkie zawody sportowo-pożarnicze i reprezentowały nasz region w finale krajowym imprezy. Drużyna działająca nieco ponad dwa lata ma na swoim koncie również inne sukcesy, w marcu została wybrana Wzorową Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w kraju.

W niedzielę, 26 kwietnia młodzi strażacy towarzyszyli Prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu w symbolicznym sadzeniu „dębu wdzięczności” oraz przemarszu z placu Biegańskiego aż pod mury Sanktuarium Matki Boskiej. W uroczystościach wzięły udział najwyższe władze państwowe oraz strażackie.

Dzień później drużyna z Miejsca Odrzańskiego udała się do Warszawy, gdzie odebrała nagrodę za najlepszą Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w kraju. Przy okazji młodzi strażacy mieli okazję zwiedzić Pałac Prezydencki.

Skomentuj