„Młody, ambitny i pracowity”. W kędzierzyńskiej Platformie nie mogą się nachwalić nowego szefa

10

Zmiana przewodniczącego powiatowego zarządu Platformy Obywatelskiej to zarazem zmiana pokoleniowa. Michał Nowak, nowy szef struktur, startuje z wielkim kredytem zaufania i równie dużymi oczekiwaniami ze strony partyjnych koleżanek i kolegów.

Dzisiaj nowy zarząd PO po raz pierwszy zaprezentował się na konferencji prasowej. Poza Michałem Nowakiem tworzą go: Ewa Czubek, Piotr Jahn i Brygida Kolenda-Łabuś na stanowiskach wiceprzewodniczących. Funkcję sekretarza sprawuje Beata Łobodzińska, a skarbnikiem został Dariusz Szymański, czyli poprzedni przewodniczący.

Sytuacja w Platformie ma ogromne przełożenie na funkcjonowanie miasta i powiatu. Decyzją wyborców sprzed trzech lat ugrupowanie rządzi na obu szczeblach samorządu. Już za rok kolejne wybory i będzie to największy sprawdzian dla nowego przewodniczącego. Tym bardziej, że startuje z ogromnym kredytem zaufania i oczekiwaniami.

– Naszemu nowemu przewodniczącemu nie brakuje ani wiedzy, ani doświadczenia. W samorządzie jest bardzo aktywny (Nowak pełni mandat radnego Kędzierzyna-Koźla – red.) i ma bardzo duże ambicje. Pan przewodniczący w tajnych głosowaniach otrzymał sto procent głosów za. Naszym zdaniem przyszedł więc czas na zmianę pokoleniową – mówi była wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla i była posłanka PO Brygida Kolenda-Łabuś.

Podobnie na nowego szefa zapatruje się Dariusz Szymański.

– Praca przewodniczącego wymaga ogromnego zaangażowania, o czym sam się przekonałem. Młody i zaangażowany człowiek taki jak Michał ma tę cechę, z czego dał się już poznać w ostatnich latach. Predysponuje go ona, aby być świetnym przewodniczącym. Nie bez znaczenia jest również to, że ma bardzo dobre notowania w strukturach opolskich – podkreśla Dariusz Szymański.

Sam przewodniczący dobrze ocenia ostatnie trzy lata w Kędzierzynie-Koźlu. Pytany o plany zapowiada, że chce przyciągnąć do ugrupowania nowych członków. Cel strategiczny to oczywiście wygranie przyszłorocznych wyborów samorządowych.

10 KOMENTARZE

  • No właśnie. Promuje ludzie niemających żadnych zasług dla miasta – marksistkę Pogorzelską i degenerata Wojaczka. Z tego Go kojarzę.

 1. Młody????? dobiegajacy 40-tki????? no chyba że młody, bo najmłodszy z szacownego grona.
  Przede wszytkim zarzucam mu BRAK DOROBKU ZAWODOWEGO. Nic w życiu zawodowym nie osiagnął. Przezydenta z doklejonym usmiechem nie dała przez trzy lata żadnej posadki. Za rok kadencja radnego się kończy , a przecież chłopina musi z czegoś żyć. Doceniam pana Piotra i panią Ewę, że próbuja chłopinie jakoś pomóc.
  Ale czy pomogą PO wątpię, nie wszyscy wyborcy jeżdżą na rowerach i są paniami pod 70-tkę. Zły fatalny wybór.

  • Skąd wiesz jaki dorobek zawodowy ma Michał Nowak? Jakie szkoły kończył? W jakich organizacjach działał? Czy zazdrość zżera bo coś w tym mieście robi i coś osiągnął, a większość geniuszy forumowych ogranicza się do żłopania piwa i siedzenia na fejsiku?

 2. Coś ta wasza strona nie umie wytrzymać z zachwytu nad tym PO, zobaczcie drugie zdjęcie, starzy wyjadacze znaleźli sobie nową twarz bo oni politycznie są spaleni. M. Nowak nie będzie mieć swojego prezesa? będzie jak to mówią NIEZALEŻNY.

 3. Matka Kurka. Ponawiam pytanie o dorobek zawodowy pana Nowaka, Referent w UM Wrocław czy coś jeszcze. Szkoły ukończył. Skończył tylko prawo. bez aplikacji Osiągnięcia w Jakie??????

  • „Tylko” prawo? A jaki inny radny ma tak odpowiednie dla samorządu wykształcenie? Wieloletnia praca w samorządzie i administracji rządowej to chyba też dobre cv jak na działacza samorządowego? Aplikację z tego co wiem robi. Może lepsze cv ma Masalski z Sadłowskim…

 4. Znany z tego Michał Nowak,że jest na każdej KOD wskiej manifestacj,oraz składa wiązankę pod tablicą Niezłomnych.Czyli od wszystkiego taki bardzo usłużny stójkowy i dyżurny.Po co taki radny,przecież On tylko chodzi na manifestacje i jeszcze na spotkania np.z Panem Michnikiem.To może kazdy po szkole podstawowej robić.Wstyd za takiego radnego…

Skomentuj