Miejskie Wodociągi i Kanalizacja mają już 25 lat. Pracownicy firmy świętowali. ZDJĘCIA

1

Minęło ćwierć wieku od przekształcenia kędzierzyńsko-kozielskich struktur Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i kanalizacji w samodzielną spółkę miejską. Dokonania tego czasu podsumowano na uroczystej gali.

Imprezę otworzyła prezes MWiK Barbara Ermisch-Lipniacka, która przywitała zaproszonych gości i pracowników oraz przypomniała historię tworzenia w Kędzierzynie-Koźlu odrębnej spółki zajmującej się wodociągami i kanalizacją.

O trudnych początkach opowiadał też mecenas Maciej Pająk, który w 1991 roku podjął się zadania utworzenia spółki. – Po tym, jak zlikwidowano Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Opolu, gminy miały różne możliwości zorganizowania usług wodociągowo-kanalizacyjnych. Spółka z ograniczoną była mało popularną formą organizacyjną i ciężko było przekonać do jej wyboru radę miasta – wspominał.

Po 25 latach władze spółki mają się czym pochwalić. Obecnie MWiK eksploatuje ponad pół tysiąca kilometrów sieci wodociągowych i kanalizacyjnych. Firma inwestuje w nowoczesne technologie, współpracując na tym polu m.in. z Politechniką Opolską.

– Najważniejszą wartością każdej firmy są ludzie. Dzięki ich fachowości oraz dobremu zarządzaniu na każdym szczeblu przez ostatnie 25 lat wasza spółka bardzo się rozwinęła. Cieszy nas też, że spółka myśli o przyszłości – komplementowała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

W uroczystościach jubileuszu 25-lecia Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Kędzierzynie-Koźlu udział wzięli przedstawiciele samorządu, pracownicy firmy oraz zaproszeni goście.

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje dla ciężko pracujących pracowników MWiK-u. Tylko co na tej imprezie robi kędzierzyńsko-kozielska bohema polityczna (radni, nieradni, jakieś inne dyrektory – jednym słowem elyta). Chyba nie płacili za to z własnej kieszeni?

Skomentuj