Miałeś zaczipowanego psa? Pamiętaj o formalnościach, jeśli zwierzę zmieniło właściciela lub zdechło

0

W tym roku mija 10 lat od wprowadzenia w naszym mieście nieodpłatnej identyfikacji psów, czyli tzw. czipowania. Zabieg ten, polegający na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroczipa wielkości ziarnka ryżu z zakodowanym numerem, został przeprowadzony już u prawie 5000 psów. Niektóre z tych zwierząt mogą już być za „tęczowym mostem”, a w ewidencji wciąż figurują.

Zaczipowane zwierzęta podlegają rejestracji w elektronicznej bazie danych psów oznakowanych. Identyfikacja i rejestracja psów oraz ich właścicieli jest prowadzona przy współpracy z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt w Gdańsku oraz trzema lecznicami weterynaryjnymi w mieście.

W tej chwili baza ta jest aktualizowana. Dotyczy to także psów, których dane zostały wprowadzone do tej bazy w 2006r. w wyniku ankiety, przeprowadzonej przed akcją czipowania, a następnie nie zostały poddane czipowaniu. Wydział ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta prosi właścicieli zwierząt o zgłoszenie się (pokój nr 429B) w celu weryfikacji danych, w szczególności wyrejestrowania psów, które już nie żyją. Można tego dokonać także pisemnie, składając oświadczenie (adres internetowy druku poniżej).

Równocześnie przypominamy, że w celu dokonania bieżących zmian w bazie danych zwierząt oznakowanych, np. w związku ze zmianą właściciela psa, zmianą adresu zamieszkania lub zgonem psa, należy złożyć pisemne oświadczenie w tej sprawie. Druki do pobrania znajdują się w siedzibie Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, ul. Piramowicza 32 (pokój nr 429B) lub na stronie internetowej urzędu http://bip.kedzierzynkozle.pl/sprawa-do-zalatwienia/637/wyrejestrowanie-przerejestrowanie-psa-zarejestrowanego-w-bazie-danych-psow-zaczipowanych

Źródło: urząd miasta

Skomentuj