Lodowisko, skatepark, plac zabaw dla psów i wiele innych. Mieszkańcy zgłaszają zadania do budżetu obywatelskiego

1

Osiemnaście dni pozostało mieszkańcom na zgłoszenie zadań do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wśród dotychczas zgłoszonych propozycji przeważają te związane z remontami i naprawą infrastruktury na terenie miasta, choć nie brakuje też nowatorskich pomysłów.

Tegoroczna, trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Kędzierzynie-Koźlu, po raz pierwszy stwarza mieszkańcom możliwość internetowego zgłaszania propozycji zadań do realizacji na poszczególnych osiedlach. Wystarczy wejść na stronę

www.budzetobywatelski.kedzierzynkozle.pl

i zarejestrować się, podając swoje dane, aby uzyskać dostęp do formularza za pomocą którego składamy propozycję do budżetu.

Aktualnie w internetowym spisie zadań znajduje się 18 propozycji złożonych przez mieszkańców. Tak jak w ubiegłych latach dominują pomysły związane z remontami i rozbudową infrastruktury na osiedlach, ale wśród zgłoszonych pomysłów znalazło się też kilka nietuzinkowych koncepcji:

Pogorzelec: Budowa sezonowego lodowiska na Orliku przy alei Partyzantów – szacunkowy koszt zadania: 200 tysięcy złotych

Śródmieście: Organizacja zabawy sylwestrowej na Placu Wolności – szacunkowy koszt zadania: 50 tysięcy złotych

Pogorzelec: Budowa placu zabaw dla psów na łączce przy ulicy Kozielskiej – szacunkowy koszt zadania: sto złotych

Śródmieście: Przeniesienie drewnianego kościoła z wrocławskiego Placu Szczytnickiego w pobliże dworca PKP – szacunkowy koszt zadania: 200 tysięcy złotych

Osiedle Zachód: Budowa skateparku – szacunkowy koszt zadania: sto złotych

Wykaz wszystkich dotychczas zgłoszonych zadań znajdziesz TUTAJ.

Wszystkie zadania zgłoszone zarówno drogą internetową, jak i w tradycyjnej formie, będą analizowane przez pracowników urzędu miasta. Te, które zyskają formalną akceptację, trafią pod głosowanie mieszkańców miasta.

1 KOMENTARZ

Skomentuj