Lekkoatleci z „Dwunastki” najlepsi podczas finału krajowego Nestle Cup w Warszawie

0

Uczniowie klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 ze świetnej strony zaprezentowali się w finale krajowym turnieju lekkoatletycznego Nestle Cup. Młodzi sportowcy z naszego miasta zgarnęli aż trzy złote medale i jeden brązowy, co pozwoliło im na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej zawodów.

Impreza prowadzona w ramach ministerialnego programu Lekkoatletyka Dla Każdego odbyła się w Warszawie w dniach 13-14 września na stadionie AWF. Bardzo dobrze wypadli uczniowie klas sportowych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu. Podopieczni Andrzeja Saczko zdobyli cztery medale (3 złote i jeden brązowy).

Wojciech Siwakowski stanął na najwyższym stopniu podium w wieloboju skocznościowym zawodników z rocznika 2003. Po chwili udekorowana została jego koleżanka z klasy sportowej Alicja Sielska, która również wygrała wielobój skocznościowy. Oboje dekorowani byli przez wybitnego trenera i dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego oraz prezesa PZLA Henryka Olszewskiego.

W wieloboju sprinterskim złoty medal zdobył Maciej Skomski w roczniku 2002 a jego kuzyn Bartek Skomski stanął na najniższym stopniu podium w roczniku 2003. Alicja Rak w czwórboju rocznik  2004 zajęła 5. miejsce a taki sam wynik osiągnął w wieloboju rzutowym Alan Zygmund. Drużynowo „Dwunastka” okazała się najlepszą ekipą turnieju.

Skomentuj