Kolej wreszcie zamontowała platformy dla niepełnosprawnych na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu

1

Dobre wieści dla niepełnosprawnych pasażerów kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamontowała cztery nowe platformy windowe na dworcu w Kędzierzynie-Koźlu. Do końca miesiąca sprzęt ma zostać oddany do użytku.

Platformy zostały zamontowane przy wejściu na stację od strony ulicy Kozielskiej oraz przy schodach prowadzących na perony numer 2, 3 i 4. Po ubiegłorocznym remoncie dworca niepełnosprawni mogą wjechać na peron numer 1 platformą zamontowaną przy schodach od strony parkingu przed budynkiem.

Szacunkowy koszt inwestycji wyniósł nieco ponad 150 tysięcy złotych. Platformy zostały zainstalowane w ostatnich dniach, ale na ich uruchomienie trzeba będzie jeszcze zaczekać.

– Jesteśmy w trakcie załatwiania spraw formalnych związanych z odbiorami i rejestracją zamontowanych urządzeń dźwigowych. Zakończenie prób, odbiorów końcowych i udostępnienie do użytkowania dźwigów na stacji Kędzierzyn-Koźle planujemy przeprowadzić do końca tego miesiąca – wyjaśnia Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

dworzec PKP w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

  1. Kolej w zeszłym roku zlikwidowała urządzenia informacyjne o pociągach na peronach i przy wyjściach na nie. Nowych nie ma i chyba przez kilka lat nie będzie, ponieważ remont linii E30 oddala na czas nieokreślony. Pasażer biega po peronach, bo pociągi często zmieniają perony, a tablica informacyjna jest tylko w hali głównej. Czy wreszcie ktoś odpowiedzialny się tym zainteresuje? Bezmyślnie zdemontowano stare urządzenia bez pomysłu co w zamian.

Skomentuj