Katarzyna Kozioł z Kędzierzyna-Koźla została ambasadorką konkursu Miss World Wheelchair. ZDJĘCIA

0

Aktualna Miss Polski na wózku jest jedną z twarzy promujących przyszłoroczne wybory najpiękniejszej kobiety na świecie poruszającej się na wózku. Niedawno Kasia Kozioł wzięła udział w nagraniu klipa promującego wydarzenie.

Wybory najpiękniejszej kobiety świata na wózku w październiku 2017 roku zagoszczą w naszym kraju. Ich organizatorem jest fundacja „Jedyna Taka”. Ta sama organizacja stoi za wyborami Miss Polski na wózku. W tym roku tytuł najpiękniejszej trafił do kędzierzynianki Kasi Kozioł.

Mimo że światowe wybory odbędą się dopiero za dwa lata, przygotowania do imprezy już się rozpoczęły. Jednym z ich elementów było nagranie klipa promującego wydarzenie. Wystąpiły w nim finalistki krajowych konkursów z ostatnich trzech lat, w tym wszystkie ich zwyciężczynie. W tym gronie nie mogło zabraknąć aktualnie najpiękniejszej Polki na wózku, Kasi Kozioł.

– Moja rola będzie taka sama jak innych uczestniczek, czyli pomoc w promowaniu wydarzenia oraz promocja kalendarza na 2016 rok, ze sprzedaży którego dochód przeznaczony będzie na organizację wyborów – opowiada Kasia.

Kędzierzynianka znalazła się na grudniowej karcie kalendarza finalistek Miss Polski na wózku 2016. Cały dochód z jego sprzedaży zostanie poświęcony na organizację Miss World Wheelchair 2017. Sprawą otwartą pozostaje, która z Polek będzie reprezentować nasz kraj w konkursie za dwa lata.

Dla kędzierzynianki udział w wyborach Miss Polski okazał się bardzo ważnym wydarzeniem, które wywarło wpływ na jej życie. – Po otrzymaniu tytułu mam dużo więcej obowiązków. Jestem zapraszana na różne eventy, pokazy mody, czy wywiady. Wiąże się to również z dużą ilością podróży – opowiada najpiękniejsza Polka na wózku.

Jak przyznaje Kasia, wszystkie wydarzenia, w których uczestniczy są dla niej ważne, ale niektóre mają szczególny wymiar. – Zostałam ambasadorką biegu Wings of Life, odbędzie się on w maju i serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia w nim udziału.

Zdjęcia: Kamil Musiejczuk / Fundacja Jedyna Taka

Skomentuj