Karetka jechała do chorego w Kędzierzynie-Koźlu aż ze Zdzieszowic. Mężczyzna zmarł

3

W czwartek w jednym z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego zasłabł mężczyzna. W tym momencie w odwiedzinach był u niego kolega, który zadzwonił na numer alarmowy, aby wezwać pomoc. Okazało się jednak, że w rejonie Kędzierzyna-Koźla nie ma żadnego zespołu ratownictwa medycznego, który mógłby przyjechać na miejsce. Karetkę wysłano więc aż ze Zdzieszowic. Zanim dotarła na miejsce, mężczyźnie pomocy udzielali strażacy. Był przez nich reanimowany. Niestety, już po przyjeździe karetki 68-latek zmarł.

Za ratownictwo medyczne w regionie odpowiada wojewoda. Będziemy wyjaśniać sytuację.

3 KOMENTARZE

 1. Obawiam się, że nie będzie to ostatnia tak sytuacja. Jeżeli społeczeństwo w dalszym ciągu będzie wzywać karetki pogotowia do pierdół bo nie chce im się iść do lekarza, albo nie chcą stać w kolejce. Społeczeństwo musi sobie w końcu uświadomić, że zespoły ratownictwa medycznego służą do stanów zagrożenia zdrowia i życia. Jeżeli ludzie do każdej pierdoły wzywają pogotowie to niestety ale będzie tych karetek brakować. Także zastanówcie się wzywając pogotowie czy faktycznie jest, aż tak źle, że nie mogę pójść sam do lekarza, albo pojechać sam lub z kimś do szpitala. Wzywając zespół ratownictwa medycznego do pierdoły ODBIERACIE INNYM SZANSE NA ŻYCIE!!!

  • Niby racja.
   A jednak…
   Praktyka uczy, że pacjenci którzy sami dojechali do szpitala w nadziei że otrzymają tam pomoc, niejednokrotnie tak długo oczekiwali na przybycie lekarza dyżurnego, że tam umierali nie doczekawszy się na nią.
   Lepiej więc wezwać karetkę, bo w tam zawsze jest ktoś mądrzejszy ode mnie, wzywającego pomocy, i ten ktoś oceni co dalej czynić.
   Poza tym, trzykrotne aż użycie słowa pierdoła w różnej konfiguracji, w tak krótkim poście, psuje nieco jego sens merytoryczny.

 2. Jakby ludzie nie dzwonili z pierdołami (kilkudniowymi dolegliwościami, infekcjami, biegunkami itp.), które powinni załatwić u lekarza pierwszego kontaktu a karetki nie byłyby wysyłane do wszystkiego jak leci to na pewno jedna
  z dostępnych w naszym powiecie byłaby wolna i dotarłaby na miejsce w kilka minut.
  Przykre zdarzenie:( ale może niektórym da do myślenia zanim bezmyślnie wezwą i zablokują karetkę.
  Takim zachowaniem odbieracie szanse na przeżycie innym.
  Ciekaw jestem na jakich zdarzeniach w tym czasie były karetki…

Skomentuj