Już 200 uczniów „Budowlanki” pojechało po wiedzę do Niemiec. To efekt partnerstwa powiatów

1

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu przebywali w powiecie Hohenlohe. To efekt partnerstwa naszego powiatu z samorządem w Niemczech, które to zakłada m.in. wymianę naszej młodzieży. Zawarte przed laty porozumienie pozwoliło do tej pory na wszechstronną edukację około 200 naszych uczniów. Podopieczni z ZS nr 1 wyjeżdżali do Hohenlohe już siedem razy. W tym czasie odbywały się też rewizyty.

Tym razem zorganizowano wspólne zajęcia w Karoline – Breitenger – Schule w Kűnzelsau.

– Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a dwoje uczniów naszej szkoły, w ramach zajęć gastronomicznych przygotowało wspólny posiłek wraz z kolegami z Niemiec. Odwiedziliśmy też Stuttgart, gdzie zawitaliśmy do muzeum Mercedesa, a kolejnego dnia zostaliśmy oprowadzeni po firmie „Wűrth”, która specjalizuje się w tworzeniu śrub oraz narzędzi pomocniczych. Następnie przeprowadziliśmy dyskusję o kształceniu zawodowym w obu krajach – mówią opiekunki: Ewelina Kowaś, Kornelia Stiler oraz Anna Księżyk.

Plan wizyty zakładał też spotkanie w tamtejszym starostwie, gdzie goście dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat  powiatu Hohenlohe.

W ramach podziękowania za wspólnie spędzony czas otrzymaliśmy od młodzieży niemieckiej słodki poczęstunek. Teraz będziemy kontynuować znajomość z nowymi przyjaciółmi na Facebooku i już czekamy na ich wizytę w Zespole Szkół nr 1 – dodają opiekunki.

Źródło: starostwo powiatowe 

1 KOMENTARZ

  1. Przecierają szlaki, skończą szkołę to będą tam do roboty jeździć… Dlatego protestujmy przeciwko inwestycjom w pole południowe i port! To doskonały pomysł!

Skomentuj