Jest firma, która wyremontuje most przez Kłodnicę i przeprowadzi ścieżkę rowerową

9

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla muszą przygotować się na kolejny duży remont. Miasto wybrało firmę, która wyremontuje most przez Kłodnicę na ulicy Wyspiańskiego i przeprowadzi przez rzekę ścieżkę rowerową.

Niepozorny most w pobliżu ronda Milenijnego należy do najbardziej strategicznych punktów na mapie drogowej Kędzierzyna-Koźla. Jest częścią jednej z dwóch dróg łączących Kędzierzyn z Koźlem. Codziennie przez most na Kłodnicy przejeżdżają tysiące samochodów. Konstrukcja nie jest w najlepszym stanie i wymaga remontu. Miasto wybrało właśnie firmę, która go wykona oraz przeprowadzi przez rzekę ścieżkę rowerową.

Inwestycja będzie kosztowna. Pochłonie aż 4,7 mln zł. Przetarg wygrała firma z Rzuchowa. Konkurencyjna oferta opiewała na 5,6 mln zł. Termin wykonania zadania to 480 dni. W tym czasie firma przygotuje projekt, a następnie zrealizuje prace budowlane – gruntownej naprawy wymagają podpory i przęsła.

Rozpoczęcia robót należy spodziewać się w okolicach połowy przyszłego roku. Zakończą się w roku 2019. W tym czasie kierowcy muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu, a nawet całkowitym zamknięciem przeprawy. Wówczas jedyne połączenie pomiędzy Kędzierzynem a Koźlem prowadzić będzie obwodnicą południową.

Razem z remontem do mostu dobudowana zostanie także ścieżka rowerowa „spinająca” ścieżkę z Kozielskiej ze ścieżką „po wale”.

9 KOMENTARZE

  1. JAK TO BĘDZIE TAKA FIRMA JAK TA CO REMONTUJE DROGI NA OSIEDLU AZOTY TO PEWNIE Z 480 ROBI SIĘ 960 DNI. LATEM SIEDZIELI POD DRZEWAMI BO GORĄCO, 0 14.30 ZBIERALI SIĘ JUŻ PO ROBOCIE, TERAZ ZASUWAJĄ BO PEWNIE WIĘKSZE KARY IM GROŻĄ ZA PRZEKROCZENIE TERMINU. A I TAK TO TRWA JUŻ OD KWIETNIA 2017 , MAMY PAŹDZIERNIK …….NIC DODAĆ NIC UJĄĆ………FACHOWCY (GŁÓWNIE UKRAIŃCY)

  2. 5 milionów i prawie półtora roku?! Z tego co pamiętam mieli wyremontować tylko jedną stronę i dołożyć kładkę. Czy ktoś poratuje jakąś dokumentacją? Może tam pisze o co tu chodzi…

  3. Zamknięcie mostu dla ruchu kołowego i pieszego ma być na 60dni. Jak to miasto wytrzyma? Cały ruch pójdzie na Koźle ul. Racławicką, Głubczycką (koło Tesco) i obwodnicą. To będzie całkowity paraliż miasta. Dlaczego Urząd Miasta nie przewidział wybudowania tymczasowej przeprawy przez rz. Kłodnicę obok istniejącej?

    • Owszem, racja. Tylko zauważ, że jest różnica między „gorzej” (np. zamknięcie jednej znaczącej ulicy w określonym czasie i utrzymywanie przejezdności pozostałych) a „totalny kataklizm” (czyli zamknięcie prawie wszystkiego: Jana Pawła, Grunwaldzkiej, w/w mostu i np. ronda na obwodnicy albo lada chwila ulicy Wojska Polskiego, już o takich detalach jak np. prace koparką przy Damrota blokujące jeden pas ruchu nie wspomnę). Wybory wyborami, ale chyba dla ludzi inteligentnych nie powinno być problemem rozłożenie prac w czasie tak, żeby jakoś to miasto funkcjonowało…

Skomentuj