Firma z Wrocławia będzie się głowić, jak połączyć Pogorzelec z Kłodnicą ścieżką rowerową

0

Urząd miasta rozstrzygnął przetarg na wykonanie dokumentacji przedprojektowej ścieżki rowerowej łączącej Pogorzelec z Kłodnicą oraz rozbudowy mostu na Kłodnicy.

Styk Pogorzelca z Kłodnicą to jedno z najbardziej problematycznych dla rowerzystów miejsc w Kędzierzynie-Koźlu. Brakuje połączenia pomiędzy ścieżką rowerową z ulicy Kozielskiej, która dochodzi aż do samego ronda Milenijnego ze ścieżką po wale przeciwpowodziowym już za mostem. Konstrukcja jest na tyle wąska, że nie jest możliwe wytyczenie w jej ramach dodatkowej przestrzeni na trakt dla jednośladów. Rowerzyści na moście są więc zmuszeni do jazdy ulicą, co dość mocno komplikuje życie zarówno im, jak i kierowcom oraz negatywnie wpływa na bezpieczeństwo.

Dlatego miasto zamierza wybudować ścieżkę łączącą oba istniejące odcinki. Możliwe, że przy moście powstanie kładka przeznaczona specjalnie dla jednośladów, ale nie wiadomo jeszcze, jakie rozwiązanie techniczne zostanie przyjęte. To zaproponować ma firma, która  na zlecenie urzędu miasta wykona dokumentację przedprojektową inwestycji.

Koncepcja ma mieć kilka wariantów. Dla tego, na który zdecyduje się miasto, zostanie opracowany program funkcjonalno-użytkowy. Dokumentacja obejmie również przebudowę i rozbudowę istniejącego mostu na Kłodnicy. Prace nad nią potrwają niespełna 9 miesięcy. Dopiero później będzie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej i jakie będą szacunkowe koszty inwestycji. Za samą dokumentację przedprojektową urząd miasta zapłaci wrocławskiej firmie Tarcopol 57,9 tys. zł.

Skomentuj