Dzieci zbudowały ekologiczny plac zabaw. W całości wykonany jest z… odpadów. ZDJĘCIA

0

Połączyły edukację z dobrą zabawą, wykazując się przy tym dużą kreatywnością. Przedszkolaki z „Niezapominajki” stworzyły niepowtarzalny plac zabaw, który w całości został wykonany z odpadów.

Wczoraj w Publicznym Przedszkolu nr 24 odbyło się podsumowanie realizowanego przez ostatnie miesiące projektu ekologicznego. W jego ramach dzieci zbierały przetwarzalne odpady, z których następnie przygotowywały przyjazny naturze plac zabaw.

– Była to już druga edycja projektu, który realizujemy przy współpracy z firmą Global Colors Polska S.A. Każda grupa z naszego przedszkola wykonała jeden z elementów placu zabaw, łącząc tym samym edukację z dobrą zabawą. Firma GCP ufundowała dla dzieci dyplomy i drobne upominki, a dla przedszkola zestaw nagłaśniający – opowiada Urszula Szałaj, dyrektor „Niezapominajki”.

Podczas uroczystego podsumowania projektu zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć wszystkie zabawki przygotowane przez dzieci. W imprezie wziął udział dyrektor generalny GCP Adam Maciejewski, wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło, kierownik miejskiego wydziału oświaty i wychowania Bożena Jankowska, a także rodzice przedszkolaków.

Foto: Tobiasz Zuzański

Skomentuj