Dwa nowe projekty unijne w Kędzierzynie-Koźlu. Radni Platformy nakręcili o tym wideo

21

W czwartek w Kędzierzynie-Koźlu podpisane zostaną dwie kolejne umowy na realizację projektów unijnych: na zakup nowych autobusów i uruchomienie systemu informacji pasażerskiej oraz poprawę warunków inwestycyjnych. Radni miejscy Platformy Obywatelskiej nakręcili o tym wideo.

Pierwszy projekt realizowany jest w ramach Subregionu Kędzierzyńsko-Strzeleckiego. Jego wartość to aż 8,9 mln zł. Razem z Kędzierzynem-Koźlem uczestniczą w nim Strzelce Opolskie. Do Kędzierzyna-Koźla trafią cztery nowe autobusy, elektroniczne tablice informacyjne oraz biletomaty. Drugie zadanie to uzbrojenie terenów inwestycyjnych w porcie. Na ten cel miasto otrzyma milion złotych. O szczegółach w wideo opowiadają radni PO Dorota Mrówka i Michał Nowak, a także marszałek Andrzej Buła:

21 KOMENTARZE

 1. Brawo Panie Michale.
  Widać, że kampania wyborcza już ruszyła. Filmik całkiem zgrabny. Aktorzy prawie tacy jak w „Koronie królów”. Film mógłby wystartować w XXV Jubileuszowym Festiwalu „Publicystka” im. Ireneusza Radzi, gdyby nie tak kiepska strona dźwiękowa.
  Ale i tak gratulacje.

  • Dziękuję Panie Bogusławie. Niestety brakuje nam jeszcze profesjonalnego sprzętu (mikrofon, statyw), ale myślimy nad tym. Na pewno kolejny klip będzie lepszy, a że będzie, to pewne, bo spodobała nam się ta aktywność.

 2. Jeśli chcecie przekonać ludzi do siebie to ogarnijcie temat benzenu w KK. Raz a dobrze i bez ściemy. Może wtedy ludzie w was uwierzą…

 3. Jak to dobrze, że wybory samorządowe coraz bliżej. Wreszcie pozbędziemy się całego tego towarzystwa spod znaku PO i im podobnych z władz naszego miasta…

 4. A teraz wymieńcie przynajmniej jeden przykład, w którym jakieś tablice, czy biletomaty wpłyną na poprawę powietrza gdziekolwiek. Jeśli nie ma takich przykładów to po co moje pieniądze mają na to iść w ramach akurat tego projektu, a nie np. projektu „Jak sprzeniewierzyć pieniądze podatników, zabrane im pod przymusem na pierdoły, których tak na prawdę nie potrzebują.”? I co to za manipulacja „Unijne pieniądze”, a skąd one się biorą?

 5. Stjimmy…wozisz chłopie swoje cztery litery ciągle samochodem i nie masz pojęcia o komunikacji miejskiej..a gdybyś swe cielsko przeniósł z autka swego do autobusu to już poprawiłbyś jakość powietrza bracie..

 6. Hejtować każdy może, ale kiedyś ktoś zacznie zadawać pytania o te wszystkie przekładane terminy, bez konsekwencji dla zakontraktowanych firm, o te mniej lub bardziej podejrzane przetargi i ten sprzedany w bynajmniej dziwnych okolicznościach port, o interesujące koszty generowane przez magistrat etc… Wtedy trzeba będzie skończyć hejtować i zacząć argumentować. A to już jest nieco trudniejsze :)

Skomentuj