Drogowcy podali ostateczny termin otwarcia drogi Kuźniczka-Cisowa

11

Tym remontem drogowcy mocno już zaszli za skórę mieszkańcom. Przebudowa trasy pomiędzy Kuźniczką a Cisową trwa od początku września, co wiąże się z ogromnymi problemami komunikacyjnymi. Prace w końcu jednak zbliżają się do końca.

Pierwotny termin otwarcia drogi upłynął wraz z końcem lutego. Z początku starostwo powiatowe, które realizuje inwestycję, liczyło na to, że prace uda zakończyć się wcześniej. Stało się odwrotnie. Kolejny termin ustalono na koniec marca, ale i on okazał się nierealny. Jest nowa data.

Jak w rozmowie z portalem KK24.pl poinformował Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu, przejazd zostanie otwarty najpóźniej w ciągu 3-4 tygodni, a prace będą jeszcze kontynuowane przez kolejne około dwa tygodnie, jednak nie powinno mieć to wpływu na dostępność drogi.

W drugim etapie inwestycji remontowany jest odcinek aż do Zalesia Śląskiego. Całe zadanie jest warte aż 12 mln zł.

11 KOMENTARZE

  1. 3 tygodnie-4 tygodnie to jest sra….e w banię a nie ostateczny termin. człowiek szanujący siebie i swoje słowo powiedziałby: do dnia (np) 3 maja droga będzie otwarta. i tyle

  2. Przejazd zostanie otwarty za 3-4 tygodnie ale od jakiej daty liczymy – mój typ od 1 maja czyli przejazd w polowie czerwca :) Z 2 powodów pierwszy to taki że to już chyba czwarty termin podany a po drugie patrzac na postep prac to mało prawdopodobne jest ich szybkie zakonczenie. Z tekstu wprost nie wynika czy i kiedy bedzie przejezdny odcinek Cisowa – Zalesie

  3. Szanowna Redakcjo – proszę nie brać udziału w tej inwestycyjnej kompromitacji. Ogłaszanie na Waszym forum kolejnego ostatecznego terminu i wkraczania w finalne fazy jest żenujące. Finalna faza finalnej fazy winna zakończyć się wystawieniem pomnika ku pamięci inwestora – Starostwo, że to nareszcie JUŻ! Jako mieszkańcy Cisowej, codziennie borykający się z tą „niekończącą się historią” (a do tego pojawiające się nowe zadania – np. dodatkowo objazd przez Blachownię), mamy tego po ludzku DOŚĆ! A ku rozwadze władz miasta i starostwa – może warto konsultować ze sobą terminy rozpoczynania kolejnych strategicznych inwestycji w naszym mieście tak, aby życie sobie ułatwiać a nie komplikować?

  4. Jest to skandal. Wczoraj w Blachowni była awaria sam. ciężarowego i dojazd do Kędzierzyna po pracy po 15-tej i spowrotem do Cisowej to dwie godziny!!!! Cały czas w kilometrowym korku. Kto nam zapłaci za nerwy, złe zarządzanie drogami i za pieniądze które uchodzą z rury wydechowej na zakorkowanych ulicach i nadrabianiem kilometrów w codziennych dojazdach. A co z pikami???dziesiątki kopcących samochodów na ulicach?!!

  5. Pani Starosta, widać tym się nie przejmuje, chyba mieszka w centrum miasta, trzeba będzie zaprosić telewizję, zobaczymy jak będzie się tłumaczyć. Nasza cierpliwość się kończy więc zaczynamy działać!

  6. A oni są w czarnej dziurze! Widząc na co dzień postęp prac to zastanie tych panów drogowców jesień/ zima. Biorąc pod uwagę jeszcze, że przecież w maju mamy wolne i wypadają dwa dni robocze to chyba ktoś w Starostwie znowu „dobrze” policzył. Już się boję kolejnych zapowiadanych inwestycji drogowych na terenie KK pod egidą Starostwa. GRATULUJEMY!

Skomentuj