Do Kędzierzyna-Koźla przyjeżdża Mateusz Kijowski, lider Komitetu Obrony Demokracji

25
Foto: KOD

Był już Lech Wałęsa, Ludwika i Henryk Wujcowie, teraz grupa Komitetu Obrony Demokracji w Kędzierzynie-Koźlu wystarała się o wizytę Mateusza Kijowskiego – jednej z twarzy opozycji wobec rządzącego w Polsce PiS.

Kijowski to informatyk i działacz społeczny. KOD założył pod koniec 2015 roku jako grupę na Facebooku. Lawinowo zaczęło przybywać jej uczestników. Jeszcze w grudniu powstało stowarzyszenie. Kijowski jest w jego zarządzie. To także nieformalny lider KOD. Stowarzyszenie szybko wyszło poza sferę wirtualną, organizując m.in. protesty antyrządowe.

Spotkanie z Mateuszem Kijowskim odbędzie się 07.01.2017 o godz. 10.15 w
Galerii Sztuk Wszelakich (budynek MOK) przy al. Jana Pawła II 27 w Kędzierzynie-Koźlu.

25 KOMENTARZE

 1. No tak, sąd uchylił miejski zakaz cyrków to różne dziwolągi zaczynają się zjeżdżać.
  W następnych miesiącach przywiozą dwugłowe cielę oraz prawdziwą kobietę z brodą i siłacza łamiącego podkowy.

  • Można (?) też mocniej jak:
   1. Państwo Mateusz i Izabela Kulpa (prawdziwi Polacy z Kevelaer w Niemczech): Mam nadzieje że ludzie go godnie przywitają słowami „wypierdalaj” żygać sie chce na widok PO i KOD a i tej zjebanej nowoczesnej z dupy wyciągniętej. (Ciekawe jakby to brzmiało po niemiecku, i czy patrioci kupują polskie towary i jeżdżą polonezem albo żukiem i co o nich sądzą sąsiedzi).
   2. Maria Pławiak : A PO-paprańcy się nie kompromitują?????A ten pajac niech spada na drzewo!!!!!ALBO NIECH KABARET ZAŁOŻĄ -DIWA OPEROWA MARNUJE SIĘ W SEJMIE, A TEN TO ZA MAŁPĘ MOŻE ROBIĆ– (Strzelin i Rudziczka się za Panią wstydzą)
   3. Marek Latacz z Minden (o też Niemiec) : Zna ktoś dobrego snajpera (Taki komentarzyk we Francji kosztowałby wyrwanie drzwi z futryną, wywleczenie Cię z mieszkania, a po paru godzinach spędzonych w samotności ustalenia co miałeś na myśli, może w Niemczech też sprawdzą na co Panu snajper).

   No i cała grupa zatroskanych alimentami. Spójrzcie też na swoje niespłacane kredyty i sytuację dzieci w pobliżu, w sąsiedztwie.

 2. Przykro jest czytać jad wylewający się z wypowiedzi co po niektórych oraz stykać się z kompletnym brakiem wiedzy na temat działalności Komitetu Obrony Demokracji i jego lidera. Wizyta Kijowskiego z pewnością nie będzie większym cyrkiem niż to, co serwują jaśnie nam panujący z pewną panią profesor o mocno grubiańskim i niestosownym sposobie zachowania. Wizyta Kijowskiego w Kędzierzynie jest dobrym pomysłem, pytanie tylko co przyniesie. Demokracja w Polsce jest zagrożona – wielu Polaków tego nie zauważa, bo bardzo często ma zerowe pojęcie o ustroju naszego kraju i obchodzi ich on tyle co nic, a zamian za to wolą zajmować się najróżniejszymi pierdołami, jak oglądanie durnowatych talk i reality shawów czy seriali paradokumentalnych. Zamian wypisywać bzdurne i nieprzemyślane wiadomości, radzę się nieco zastanowić nad stanem naszego kraju.

  • Nie zamartwiaj sie tak tą „demokracją” bo widząc co „demokracja” wyprawia z arabami, ukraińcami a wcześniej z Serbami, ma się natrętne myśli, że kiedys to już było, tyle że nazywało się nazizm.
   Teraz „demokracja” szykuje Polaków do „demokratyzacji” Rosji – więc zamiast wypisywać po forach bzdury, w które i tak nie wierzysz, wykop sobie na podwórku jakiś bunkierek – chyba, że masz piwnicę z grubymi ścianami – wówczas załatw sobie kilka worków z piaskiem do zatkania okien i drzwi.

 3. Kędzierzyn-Koźle w wyborach jak zwykle poparł PO, nawet jeśli w całej Polsce wygląda to inaczej. PO ma tu prezydenta, starostę, 12 radnych w mieście (a PiS tylko 1). K-K nie popiera PiS i niszczenia Polski przez tą partię. Pewnie boli to sieroty po komunizmie, którym podobają się porządki a la PZPR. Na spotkaniach z Wałęsą czy Wujcami sala pękała w szwach i nie inaczej będzie na spotkaniu z Kijowskim. A ci którym droższe jest 500 zł w portfelu niż własna ojczyzna niech dalej płaczą i wyżywają się na FB.

  • Do cyrku też przychodzą tłumy, pooglądać jakąś atrakcję w stylu dwugłowej krowy.
   A tak poza tym ile ta „pękająca w szwach” sala miała miejsc?

  • Coś ci się pomyliło, to właśnie sieroty po komunie stworzyły KOD i Nowoczesną, żeby bronić starego ukladu. To jest już 3 próba zmiany tego chorego układu. Przypominam 1. próbę i „nocną zmianę”. Jedynie Kukiz 15 i PIS nie były w tym umoczone, dlatego PIS jest tak obłednie zwalczany. A po ostatnich „nowinach” to chyba Kijowski nie przyjedzie do KK, chyba że ktoś zamówił „niedrogie” usługi informatyczne.

  • „Pewnie boli to sieroty po komunizmie” . Widać ,że nie masz podstawowej wiedzy o państwie . Na początek proponuję dokument ‚Nocna zmiana ” . Ten wasz Kijowski to menda jakich mało . Już zbierajcie kasę do puszek , bo Kijek musi mieć szmal na nowego srajfona .

 4. W naszym mieście jest jeszcze dużo starych ludzi którzy byli oglupieni starym systemem, tym już się nie przestawi w głowach że kod po i nowoczesną to często przodkowie komunistów którzy mają krew na rękach, a reszta to rzydzi.Kijowski nie będzie tu mile widziany, sam Soros opłaca takie wypady że ten alimenciarz szedł szerzyć fame i rozdupcac państwo od środka.

  • Bardzo dobrego nicka sobie wymyśliłeś.Paker.Mogło by być też mięśniak.A przy okazji, Paker.Kto to są rzydzi?
   Nad merytoryczną stroną Twojej jakże przemyślanej wypowiedzi, nie będę się zastanawiał.
   Podobnie jak nad wypowiedzią innego myśliciela o nicku Facebuk

 5. KOD to nie jest jeden Kijowski, tak jak Solidarność to nie był jeden Wałęsa. Idea KOD-u jest słuszna, bez względu czy na jego czele będzie stał Kijowski, czy Kowalski, czy Kwiatkowski. Ja się cieszę, że mieszkam w mieście które nie popiera i nigdy nie popierało tych oszołomów z PiS, niszczących Ojczyznę i dzielących Naród.

  • A to ten cały KOD ma jakieś inne idee?
   Bo o głównej idei czyli „Dorwać się do koryta” to wszyscy wiedzą – zresztą wlaśnie pan przewodniczący Kijowski pokazał jak to się robi, czyli jak się doi durniów.

 6. Dojenie durniów to specjalność pislamistów i ich prekursorów. Przykładem są cegiełki na ratowanie stoczni. Pieniążkami zajął się Tadek

Skomentuj