„Czarny wtorek” w Kędzierzynie-Koźlu. Manifestacja w obronie praw kobiet na rynku. ZDJĘCIA

13

Około 20 osób spotkało się dziś na kozielskim rynku, by zamanifestować walkę o prawa kobiet. „Czarny wtorek” to powtórzenie „czarnego protestu”, czyli ubiegłorocznej walki kobiet o ich prawa.

W Kędzierzynie-Koźlu zorganizowano skromną manifestacją na kozielskim rynku. Jej uczestnicy przemaszerowali głosząc hasła w obronie wolności kobiet, a następnie wysłuchały przemówienia jednej z organizatorek wydarzenia:

– Chcemy uświadomić rządzącym, że polskie kobiety nigdy się nie poddają i są konsekwentne w działaniu. Macierzyństwo to przywilej, a nie obowiązek i to my chcemy decydować o tym, czy i kiedy będziemy rodziły. Zakusy władzy na zabieranie nam praw i wolności są nadal aktualne. Nie chcemy tracić zdrowia, a czasami i życia. Nie chcemy rodziców pod przymusem, aby zaspokoić potrzeby demograficzne, czy też spełniać fanaberie pewnego kawalera. Nie chcemy rodzić po to, aby ochrzcić i pochować – mówiła Wanda Zwolińska.

Uczestniczki protestu zadeklarowały, że nie zamierzają składać broni. Wśród ich postulatów znajduje się m.in. wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, czy też zbiórkę podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy antyaborcyjne.

13 KOMENTARZE

  1. O czyje Prawa walczą owe Damy wszak są już w wieku poprodukcyjnym.Przecież niejedna z tych Pań jest matką !!!Na niespełnione „życiowo” nie wyglądają.Czy nie lepiej spożytkować swoją energię i zaangażować się w ruchy ,które dają satysfakcję;jest też uniwersytet trzeciego wieku,jest wolontariat,caritas i wiele ciekawych projektów dla Pań .

  2. Szkoda, że żaden z tych gamoni nie pomyślał o prawie do życia nienarodzonych dzieci.one o swoje prawa walczyć nie mogą.czarny kolor jest tu bardzo symboliczny, a widok pana rowerzysty z po i drugiego z kropkaN nie dziwi.bynajmniej starczyło osób do trzymania tych kilku parasoli z literami

  3. To jest seksikzm w czystej postaci. Kobiety jako obywatele mają takie same prawa jak mężczyźni a domagają się więcej. To jawna dyskryminacja płciowa z ich strony.

  4. Tylko tych parasoli szkoda… :)
    Całe szczęście, że znalazło się paru „facetów” bo zabrakłoby rąk na słowo „prawo”.
    Żenada.
    A jeszcze większą jest tyle tekstu na portalu to „wydarzenie”, a najgorszą, że dałem się wciągnąć i to przeczytałem a nawet skomentowałem. Mój poziom sięgnął bruku, tak jak poziom tej „manify”.

Skomentuj