Ceniony profesor pochwalił oddział okulistyczny w Kędzierzynie-Koźlu. Konferencja naukowa. FOTO. WIDEO

0

10 lat doświadczeń w leczeniu utraty wzroku na oddziale okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu było okazją do zorganizowania wojewódzkiej konferencji naukowej, na którą zjechali specjaliści z całego regionu. Gościem specjalnym był prof. Andrzej Stankiewicz, były szef okulistyki warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka, główny konsultant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, znany specjalista chorób oczu, obecnie szef kliniki na Śląsku.

Ostatnie 10 lat to spore zmiany na oddziale okulistyki szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Mowa nie tylko o zmianach organizacyjnych, ale również inwestycjach w najnowocześniejszy sprzęt.

To jednak przede wszystkim ludzie tam pracujący i ich zaangażowanie, po to, by nasi pacjenci po prostu byli zadowoleni z leczenia – mówiła starosta Małgorzata Tudaj.

Efekty leczenia na oddziale w Koźlu należą do jednych z najlepszych w Polsce, co potwierdził prof. Andrzej Stankiewicz.

O tym, że świetnie leczycie wzrok wiadomo nie tylko w województwie opolskim, ale i w całym kraju – stwierdził znany ekspert w tej dziedzinie.

Na konferencji skierowanej głównie do praktyków dr Paweł Szkaradek, szef oddziału okulistki w Kędzierzynie-Koźlu i konsultant wojewódzki mówił o programie leczenia neowaskularnej postaci zwyrodnienia plamki związanej z wiekiem. To obecnie najpoważniejszy problem w walce z chorobami oczu. Zbyt późne rozpoczęcie leczenia powoduje, że przywrócenie wzroku jest właściwie niemożliwe. O tym, co możemy zaproponować pacjentom ze zwyrodnieniem siatkówki omówiła z kolei dr Katarzyna Namyślak-Krajewska z kozielskiego oddziału.

Była też okazja do zaprezentowania planów rozbudowy szpitala, czeka go wielomilionowa inwestycja związana z przebudową bloku operacyjnego oraz oddziału intensywnej opieki medycznej. Koszt inwestycji przy wsparciu władz samorządowych powiatu ma wynieść ponad 20 mln zł.

konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (1) (Copy)

konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (3) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (2) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (6) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (9) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (7) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (8) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (5) (Copy) konferencja okulistyczna kędzierzyn-koźle (4) (Copy)

Skomentuj