„Brzdąc” ma już 20 lat. Dzieci koncertowo podziękowały przyjaciołom świetlicy. FOTO. WIDEO

0

Podopieczni  Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Brzdąc” w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali występy artystyczne dla rodziców i przyjaciół swojej świetlicy. Wszystko w ramach projektu realizowanego wspólnie z fundacją „Bądź Dobroczyńcą” z Opola.

Swoje muzyczne talenty dzieci zaprezentowały w siedzibie SPD „Brzdąc” przy ul. Grunwaldzkiej. Do występów przygotowywały się kilka miesięcy w ramach zajęć projektowych realizowanych z fundacją „Bądź Dobroczyńcą”.

– Do tej pory nie mieliśmy okazji zaprezentować talentu naszych dzieci w siedzibie stowarzyszenia. Raczej wychodziliśmy na zewnątrz, organizując happeningi, zajęcia i akcje sportowe. Teraz jesteśmy po remoncie, dokonaliśmy wielu zmian, mamy do pokazania wiele ciekawych prac naszych podopiecznych. Zarówno wychowawcy, jak i dzieci, mają wiele frajdy w występowaniu, bardzo lubią śpiewać. Mamy nadzieję, że przerodzi się to w spotkania cykliczne. Bardzo ważne jest dla nas wsparcie Anny Jellinek, bez jej głosu, gitary i energii nie było by możliwe – mówi Katarzyna Kubik ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Brzdąc”.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: prezydent miasta Sabina Nowosielska, zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gabrysz.

Skomentuj