Blisko 5 tysięcy kontroli i ponad 700 mandatów. Podsumowanie długiego weekendu na drogach Opolszczyzny

3

Opolscy policjanci przeprowadzili kolejne działania prewencyjne na trasach naszego regionu. Podczas długiego weekendu liczne patrole dbały o to, aby na drogach było bezpiecznie. Od czwartku do niedzieli funkcjonariusze skontrolowali blisko 5 000 kierujących. Ponad 700 kierowców zostało ukaranych mandatem karnym za popełniane wykroczenia. Policjanci zatrzymali 12 kierujących, którzy prowadzili po alkoholu.

Funkcjonariusze  w trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, w związku z okresem zimowym, przeprowadzili kolejną akcję prewencyjną „Bezpieczny weekend”. Podczas działań policjanci wykorzystywali radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w rejestratory obrazu. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących tj.: nadmierną prędkość, niesygnalizowanie wykonywanych manewrów, nieprawidłowe wyprzedzanie pojazdów lub zatrzymywanie się w miejscach niedozwolonych, a także kontrolowali osoby, które nie zachowywały wymaganej odległości między pojazdami oraz nieprawidłowo przewoziły pasażerów.

Od czwartku do niedzieli policjanci skontrolowali 4 964 kierowców. Wśród tej liczby ponad 700 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi, a 29 pouczono. Niestety 12 osób odważyło się usiąść za kierownicą swojego samochodu  będąc pod wpływem alkoholu. W tym czasie na drogach Opolszczyzny doszło do 6 wypadków, w których zginęła  1 osoba, a 7 zostało rannych.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę rano w Opolu. Kierujący fiatem 50-letni mężczyzna włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa jadącemu seatem.  W wyniku tego 21-latek chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwną stronę i uderzył w idącą chodnikiem 56-latkę. Na skutek doznanych obrażeń kobieta zginęła  na miejscu.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu

3 KOMENTARZE

  1. W takich warunkach pogodowych kierowcy jeżdzą z regóły powoli i ostrożnie , więc według tego raportu co 7 zatrzymany kierowca to pirat drogowy łamiący nagminnie przepisy drogowe. Jakoś dziennie jeżdżę i nie zauważam żeby na drogach było aż tak żle jak podaje to nasza policja. Więc panie Karolu w tym miesiącu premii nie będzie mniej dla policji , bo chłopcy są obrotniejsi i jak mają stać na mrozie i czekać na jakieś przewinienie 0,5h to wolą ładować jak leci. A potem statystyki są jakie są i w budżecie się dziura nie robi.
    Pozdrawiam.

Skomentuj