Bezpłatne badania i konsultacje specjalisów. Trwa biała niedziela w kozielskim szpitalu. ZDJĘCIA

0

Tłumy mieszkańców powiatu odwiedzają dziś kozielski szpital. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu wraz ze starostwem powiatowym zorganizował białą niedzielę. W jej ramach można wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach ze specjalistami.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9, ale już ponad dwie godziny wcześniej przed kozielskim szpitalem ustawiła się kolejka pacjentów.

– Akcja jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców naszego powiatu, którzy często mają problem z diagnozowaniem. Każdego roku obserwujemy, że cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem. To szansa, aby w ciągu jednego dnia wykonać kilka ważnych badań i zadbać o zdrowie – opowiada starosta powiatu Małgorzata Tudaj.

Zdaniem szefa lecznicy, dzięki akcji można nie tylko szybko i bezproblemowo zdiagnozować swój stan zdrowia, ale też odpowiednio wcześnie wykryć potencjalne zagrożenie.

– Największym zainteresowaniem cieszą się te usługi, do których trzeba rejestrować się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, głównie badania obrazowe jak USG. Akcja ma charakter profilaktyczny, ale w poprzednich edycjach kilkukrotnie zdarzyło nam się wykryć niepokojące objawy u pacjentów, dzięki czemu szybciej można było zareagować – komentuje dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu Marek Staszewski.

Na jakie badania i konsultacje mogą liczyć odwiedzający dziś kozielski szpital?

– Wśród oferowanych usług mamy dziś USG jamy brzusznej, badania poziomu cholesterolu, kwasu moczowego i cukru we krwi, badanie spirometryczne, BMI, konsultację dietetyczną, konsultację rehabilitacyjną, laryngologiczną, internistyczną i pulmonologiczną. Do dyspozycji są także położne, które rozmawiają o szkole rodzenia oraz samobadaniu i samokontroli piersi – mówi Danuta Szeliga, naczelna pielęgniarka SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Akcja potrwa do godziny 14. Wszystkie badania są bezpłatne.

 

Skomentuj