Będzie trochę mrocznie i trochę groteskowo. Już dziś wystawa prac Hektora Weriosa

0

Hektor Werios zaprezentuje swoje prace w Galerii Sztuk Wszelakich w DK „Chemik”. Zapraszamy w najbliższy piątek, 14.10 o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 13 listopada.

Artysta fotografik Hektor Werios studiował fotografię w Łodzi. Pracę rozpoczął jako fotosista na planach filmowych, między innymi u Zbigniewa Gajzlera, Andrzeja Maleszki, Jerzego Hoffmana, Sławomira Kryńskiego, Piotra Trzaskalskiego i innych. Prowadził dokumentację zdjęciową dla agencji reklamowych i filmowych takich jak ITI Film Studio, J. Walter Thompson Parintex, Studio Filmowe FGP Production i innych.

Jest również autorem dokumentacji zdjęciowych z koncertów wykonawców takich jak: Ich Troje, Blue Cafe, De Mono, Karawana, Promotory, jak również sesji zdjęciowych dla wytwórni płytowej Pomaton Music zespołów Armia czy Blue Cafe. W Dubaju w Emiratach Arabskich Hektor Werios współpracował z wieloma uznanymi firmami jak BMW, z niezwykle popularnymi w krajach arabskich markami Vespucci (biżuteria) czy Rassasi (ekskluzywna firma perfumeryjna) i innymi. Tworzył fotografie, często rozpoczynając od projektów graficznych wykonywanych ołówkiem, poprzez budowanie scenografii, robienie zdjęć, aż do ostatniego etapu jakim jest grafika komputerowa.

Jego fotografie z dużym sukcesem zostały wykorzystane w folderach, katalogach i na billboardach. Działalność w Emiratach Arabskich dała mu nowe szanse i możliwości; dzięki korzystnym kontraktom znalazł się na Dalekim Wschodzie – w Japonii, Chinach, Indiach – tworząc tam fotografię kreatywną dla wielu firm: od branży żywieniowej po hotelarską.

Jak twierdzi artysta – ciekawość świata i wrażeń zawiodła go do Ameryki Południowej. Współpracował tam z agencją turystyczną Aventura Turistica Delta – i zrealizował fotoreportaż z wypraw po Amazonii i Delcie Orinoko. Prace, autorskie, są unikalnym połączeniem rysunku i fotografii, świetnie godząc oba gatunki sztuki.

Fotografia autorska jest tworzona z pasją, pozwala dostrzec wyobraźnię oraz fantazję artysty. Taki rodzaj fotografii został wykorzystany do niezwykłych obrazów jakie z powodzeniem wyczarowuje Hektor.

W wolnych chwilach zasiada z ołówkiem w ręku i tworzy niepowtarzalne wielkie rysunki.

HektorWerios_wystawa_d

Skomentuj