Beatrock i poezja Pokolenia Kolumbów. To da się połączyć. W piątek koncert Bartasa Szymoniaka

0
Foto: profil artysty

Już w najbliższy piątek o godz. 17 w Domu Kultury Koźle  wystąpi Bartas Szymoniak. Artysta zaprezentuje swoje najnowsze utwory z tekstami opartymi na wierszach K.K. Baczyśkiego, A. Słonimskiego i T. Gajcego.

Dorota Wellman powiedziała o nim ” To człowiek orkiestra „. Onet.pl napisał, że „Bartas tworzy nowy gatunek muzyki „. O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności, określa je Beatrockiem.

Wszystkie dźwięki (bas, perkusja, trąbki,śpiew itd.) tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy, a następnie zapętla na tzw. looper. Dźwięk po dźwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje artysty. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista – Michał Parzymięso.

1.09 w sieci miał premierę klip do singla „Alarm”. Zdążył już wywołać niemałe zamieszanie. Tekst A.Słonimskiego z 1940 r. został przeniesiony przez Artystę w dzisiejszą skomplikowaną rzeczywistość i ma skłaniać od refleksji. Utwór jest jednocześnie wstępem do płyty, która ukaże się niebawem. Autorem wszystkich kompozycji do tekstów poetów pokolenia Kolumbów jest Bartas. Wiersze A.Słonimskiego, K.K. Baczyńskiego oraz T. Gajcego zostaną pokazane w nowatorskich aranżacjach beatrockera. Płyta jest hołdem dla Polski Walczącej. Marek Sierocki o „Alarmie”: „Dla mnie jest to coś wyjątkowego. Myślałem, że połączenie beatrocka z takim tekstem jest niemożliwe, tymczasem Ty sprawiasz, że to żyje na nowo”.

Bartas – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, doświadczenie sceniczne zbierał jako wokalista legendarnego – Sztywnego Pala Azji (2007 – 2015). Jest także laureatem popularnego „Idola”. W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records
W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. „Nagi” trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk czy Sławek Uniatowski.
Bartas występował na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Min. Festiwal w Opolu, Sopot Top Trendy, Festiwal w Węgorzewie, Jarocin Festiwal czy Taste of Polonia w Chicago, a także w Belgii, Austrii i na Ukrainie.

Skomentuj