Bawili się i zbierali na wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Festyn „Wakacje Dzieciom”. WIDEO, ZDJĘCIA

0

To już 23. edycja festynu rodzinnego „Wakacje Dzieciom” organizowanego na stadionie piłkarskim przy ulicy Chrobrego w Koźlu. Jak co roku podczas imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy na wyjazd wakacyjny dla dzieci z najuboższych rodzin.

Festyn rodzinny „Wakacje Dzieciom” organizowany jest przez parafię św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej oraz urząd miasta. Cel jak zawsze szczytny, czyli umożliwienie wyjazdu na wymarzone wakacje dla dzieci z najuboższych rodzin. Atrakcji nie brakowało. Wśród nich znalazły się m.in. występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej, Studia Piosenki MOK, zespołów tanecznych „Spin” i „Flesz”, grupy Funky Kids, dziecięcej grupa teatralna „Cokolwiek” oraz pokazy służb mundurowych. Dla najmłodszych przygotowano animacje, gigantyczne bańki mydlane, zabawy z klaunem i miasteczko zabaw. Na murawie prowadzono rozgrywki dziecięce w piłce nożnej.

– Ten festyn to świetna okazja dla rodzin, aby wspólnie wyjść, zobaczyć coś ciekawego i odpocząć od codziennych obowiązków i trosk – mówi ksiądz Marek Biernat, proboszcz kozielskiej parafii.

Wydarzeniem poprzedzającym festyn był Marsz dla Życia i Rodziny.

Równolegle z festynem „Wakacje Dzieciom” odbywał się festyn salonu samochodowego Skoda organizowany przez firmę LELLEK KOŹLE.

– Każdego roku wspieramy organizowany przez lokalną parafię festyn, jednym z urozmaiceń jest otwarcie oczu dzieci na sprawy dotyczące motoryzacji i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z tym dzieci i rodziców zaprosiliśmy do wspólnej zabawy. Dzisiaj w naszym salonie będą rządziły dzieci – mówi Małgorzata Bzdak, specjalista do spraw marketingu w firmie LELLEK KOŹLE.

Najmłodsi mogli zobaczyć i ustawić światła w samochodzie, wziąć udział w wyścigach zdalnie sterowanych samochodzików oraz wspólnie z rodzicami przejechać się najnowszymi samochodami marki Skoda. Na zakończenie odbyło się losowanie różnych gadżetów oraz nagrody głównej – samochodu z pełnym bakiem na weekend.

Skomentuj