Awaria sieci ciepłowniczej w Kędzierzynie-Koźlu. Mieszkańcy kilku budynków będą mieli zimne kaloryfery

0

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu informuje o przerwie w dostawie ciepła do kilku budynków na Pogorzelcu. We wtorek, 10 stycznia kaloryfery w kilku budynkach będą zimne.

Przerwa w dostawie ciepła związana jest z koniecznością usunięcia nieszczelności w rurociągu przechodzącym pod ulicą Mikołaja Reja. Awarię wykryto jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

– Nie chcieliśmy pozbawiać mieszkańców ciepła w okresie świątecznym i noworocznym, więc poczekaliśmy z naprawą awarii. Próbowaliśmy uniknąć odcięcia ciepła przy panujących niskich temperaturach, ale w ostatnich dniach okazało się, że nieszczelność powiększa się i nie możemy dłużej zwlekać – informuje Jolanta Gądek-Rypel, prezes Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Ciepła zabraknie w budynku przy ulicy Mikołaja Reja 3 oraz w budynkach przy ulicy Towarowej nr 3, 5, 8, 10, 12 i 14. Tylko cztery z wymienionych to budynki mieszkalne.

Przerwa w dostawie rozpocznie się we wtorek o godzinie 9. Już dziś na ulicy Reja pojawi się ekipa remontowa, która zamknęła drogę dla ruchu pojazdów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, awaria powinna zostać usunięta w kilka godzin.

Na czas prowadzenia prac od dziś do środy zmieniona jest organizacja ruchu w okolicy. Ulica Mikołaja Reja została wyłączona z ruchu, zaś na ulicy Józefa Bema wprowadzono ruch dwukierunkowy. Zmiany dotknęły też kursów MZK, szczegóły na mapce:

mapka

 

 

 

Skomentuj