Prace  na remontowanym odcinku alei Jana Pawła II są już bardzo zaawansowane. Budowlańcy położyli krawężniki i dużą część chodników oraz przygotowują się do wylewania asfaltu. Obecny etap modernizacji daje już wyobrażenie, jak wszystko będzie wyglądać finalnie.

Podzielony na dwa etapy remont pochłonie 7,2 mln zł. Po zakończeniu obecnie prowadzonych prac budowlańcy zabiorą się za odcinek od ZUS do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego.

Prace na pierwszym odcinku rozpoczęły się 4 maja i zgodnie z deklaracjami miały potrwać 75 dni. Remont powinien więc zakończyć się w połowie lipca, a więc na dniach. Sądząc po obecnym zaawansowaniu robót może wydawać się to mało realne, jednak na dzień dzisiejszy urząd miasta nie wydał żadnego komunikatu w związku z ewentualnym poślizgiem.

27 KOMENTARZE

 1. Ciekawe gdzie ta zieleń, która była w projekcie. Jak na razie to sama kostka i lampy. Za niedługo to całe miasto wybrukują.

  • Nie potrzeba parkingów,chińczyka jak i innych sklepów nie będzie.Wyniosa się,bo niestety nie bedzie klientów którzy by tam zaparkowali.Za to bedzie piekny deptak do spaceorwania w niedziele.Wielkie brawa dla wladz miasta jestescie wspaniali……Za jakis czas zostanie wam właśnie tylko ten 4 metrowy chodnik dla okolicznych mieszkańców.

 2. Zmiany zachodzące w centrum Kędzierzyna cieszą, szkoda tylko że wyglądu tej kostki nie urozmaicono chociażby tak jak np. w Opolu: https://goo.gl/maps/Cjd6FXPSZkJ2 Ciekawe też, czy nadal są plany przekształcenia odcinka ul. Matejki w deptak (od al. Jana Pawła II do Damrota) ?

 3. Tragedia 4 pasy zamienili na 2, a w środeczek wyspa(miejsce na plażowanie,bo innej funkcji nie pełni). Miasto się wyludnia,a inwestuje się w pomniejszanie możliwości transportowych i płynnego przejechania przez miasto. Inwestorzy będą zachwyceni – na pewno przejechaniu przez nasz miasto w korku i braku możliwości wyprzedzania, już obwodnicą ominą miasto.Mogli chociaż parę miejsc parkingowych zrobić jak toś zabłądzi autem w centrum i będzie chciał się przejść w samotności szerokim na 4 m chodnikiem. Czy ktoś z rodziny naszych władz ma interesy w hurtowni materiałów budowlanych? kostka brukowa itd.

  • Jeśli twierdzisz, że miasto się wyludnia, to 2 pasy jest jak raz w sam raz, jak to mówią.
   Po co nam 4 pasy, jeśli nie będzie miał kto nimi jeździć, więc z płynnością przejazdu problemu nie będzie.
   Jeżdżę zmodernizowaną podobnie ulicą Kozielską i nie widziałem jeszcze korka.
   Chociaż nie, leżał kiedyś na poboczu, ale to był korek od szampana.
   Ktoś widocznie jakiś fajer urządzał i o korku zapomniał.

   • piotr ma racje,a ty popisujesz sie swoją głupotą.Obyś utkwił tam kiedyś w miejscu,to zmądrzejesz może.Wystarczy jedna kolizja i jak to ominiesz cwaniaku?Taki ignorant nie powinien tutaj zabierać głosu….Panie moderatorze prosze go zbanować.!

 4. Po co zieleń?….Mamy asfalt, beton, benzen i wszelką inną chemię w powietrzu. Trzeba jeszcze najwyżej resztę drzew w KK wyciąć i będzie piękne, odnowione miasto

 5. Wszystkim krytykującym zwężenie z 4 do 2 pasów polecam przejechać się od skrzyżowania al. Jana Pawła z obwodnicą na Piastach w stronę Śródmieścia – NIKT nie zjeżdża przepisowo do krawędzi (czyt. na prawy pas). To po co jest ten II pas? Niepotrzebny! Najpierw wysłać patałachów na nauke jazdy do Wrocławia, Poznania, Katowic, albo wrecz za zachodnią granicę na szkolenie. Wtedy się okaże że można nawet na jednym pasie, trzeba tylko uważać i myśleć. W KK wszystko dzieje się w zwolnionym tempie – ruszanie spod świateł (dramat), włączanie się do ruchu (litości, błagam!), zmiany pasów, obserwowanie drogi, płynność, dynamika… Nie ogarniasz to na hulajnoge, a nie do samochodu!

   • Taaak? Sprawdźmy co na do Kodeks Drogowy, OK?

    II. Ruch pojazdów – zasady ogólne
    Art. 16. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać
    po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu
    do nieruchomości położonej przy drodze.
    Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech
    pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej
    połowie jezdni.
    Kierujący pojazdem jest OBOWIĄZANY jechać możliwie blisko PRAWEJ krawędzi
    jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż
    jednego pasa.

    I jak tu nie narzekać na „kierujących inaczej” w naszym mieście…

  • Ojej.Totalny brak niewiedzy i ty chcesz pouczać innych,nalezy obie bezwzględnie odebrać prawo jazdy bo stanowisz zagrozenie dla innych kierujacych.
   Zapewne nie znasz i innych przepisów,udaj sie na lekcje i proszę nie pouczaj innych,nie wprowadzaj w bład ,to nieładnie.

 6. Dwa punkty karne oraz mandat od 20 do 500 zł – to kara, grożąca za uporczywą jazdę lewym pasem. Zwłaszcza gdy kierowca jedzie znacznie poniżej dozwolonej prędkości i utrudnia manewr wyprzedzania innym autom. Jeżeli policjant uzna, że jest to utrudnianie ruchu na drodze, może wystawić mandat 200 zł.

  Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/377841,policja-lapie-za-jazde-lewym-pasem,id,t.html

  mamy w polsce ruch prawostronny, zrozumcie to wreszcie kierowcy z kędzierzyna-koźla

 7. Jak zwykle, znowu znaleźli się malkontenci, nic nie robić w mieście źle, robić coś też niedobrze. Wszystko wymaga czasu i przede wszystkim pieniędzy, cierpliwości, pomalutku nasze miasto wypięknieje i jeszcze będziecie dumni że w nim mieszkacie.

Skomentuj