4 wypadki i 77 kolizji od początku wakacji na naszych drogach. Posypały się mandaty

0

Dla dzieci i młodzieży to okres wolny od nauki szkolnej, dla dorosłych okres urlopów i wyjazdów na odpoczynek. Jak każdego roku nad naszym bezpieczeństwem czuwają kędzierzyńsko-kozielscy policjanci.

Wakacje to czas wyjazdów i zdecydowanie większej ilości autokarów poruszających się po drogach naszego województwa oraz powiatu. Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy. W powiecie kędzierzyńskim kontroli można dokonać na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie po uprzednim umówieniu telefonicznym. Kontrolę taką może zgłosić każdy – rodzic czy opiekun wycieczki – najlepiej kilka dni wcześniej. Dotychczas skontrolowano 4 autokary, których stan techniczny był prawidłowy.

Ponadto policjanci ruchu drogowego monitorują bezpieczeństwo na drogach, kontrolując prędkość, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci i trzeźwość kierujących. Reagują na przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę na osoby stwarzające swoją jazdą zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Każdego dnia kędzierzyńsko-kozielscy  funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców. W trakcie wakacji skontrolowano 3782 pojazdy  oraz przeprowadzono 8080 kontroli trzeźwości kierujących. Policjanci Ruchu Drogowego nałożyli 1395 mandatów karnych na kierujących.

Od początku wakacji na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego  doszło do 4 wypadków drogowych i  77  kolizji w których 4 osoby odniosły obrażenia ciała. 7 kierowców zdecydowało się na jazdę będąc w stanie nietrzeźwości wszyscy stracili prawo jazdy.

Pamiętajmy, że wysokie temperatury mają znaczący wpływ na nasz organizm i mogą powodować wydłużenie czasu reakcji, złe samopoczucie, utrudnioną koncentrację czy zaburzenia wzroku.

Wciąż główną przyczyną tragicznych zdarzeń na drogach jest nadmierna prędkość, nie udzielenie pierwszeństwa czy prędkość nie dostosowana do warunków drogowych. Przypominamy i apelujemy by kierowcy jak najczęściej korzystali z przerw w trakcie długich podróży, spożywali duże ilości płynów i pamiętali o swoich pasażerach, w szczególności o dzieciach i o nie pozostawianiu ich samych w pojazdach  podczas robienia zakupów.

Skomentuj