16-latek z Kędzierzyna-Koźla zdobył prestiżowe stypendium. Pojedzie uczyć się do Stanów Zjednoczonych

0

16-letni kędzierzynianin Marek Kampa został jednym z dziewięciu tegorocznych stypendystów Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata im. prof. Pawła Czartoryskiego.

Marek Kampa, uczeń klasy pierwszej II LO w Kędzierzynie-Koźlu, w październiku ubiegłego roku wziął udział w konkursie stypendialnym organizowanym przez Towarzystwo Szkół Zjednoczonego Świata. Po napisaniu aplikacji konkursowej o samym sobie, swoich zainteresowaniach, marzeniach i planach na przyszłość, został zaproszony na rozmowę do Warszawy z komisją kwalifikacyjną, w skład której wchodzili byli absolwenci szkół partnerskich Towarzystwa.

Teraz dotarła do nas wspaniała informacja – Markowi udało się pozytywnie przejść przez obydwa etapy rekrutacji i od sierpnia będzie kontynuował naukę jako jeden z kilku szczęśliwców w prestiżowej szkole – UWC-USA – znajdującej się na tzw. Dalekim Zachodzie Stanów Zjednoczonych. Kędzierzynianin będzie jedynym Polakiem, który podejmie naukę w szkolę, w której na co dzień uczy się 150 uczniów.

Stypendia TSZŚ nagradzają najbardziej uzdolnionych uczniów z całej Polski, którzy poza osiągnięciami akademickimi angażują się również społecznie. Do tej pory nagrodzono w ten sposób czterech innych mieszkańców Kędzierzyna Koźla (Paweł Zimoch w 2004, Maciej Maruszczak w 2008, Dominika Kampa w 2010 i Aleksander Pietrzyk w 2016).

Skomentuj