sobota, 27 kwietnia 2024 07:53

Oliwia Szczerska wywalczyła trzy medale podczas Krajowego Turnieju U13 w badmintonie

Trzy występy w finałach i trzy złote medale. Oliwia Szczerska rozbiła bank na Krajowym Turnieju U13 w badmintona w Ostrowie Wielkopolskim. Reprezentantka MMKS Kędzierzyn-Koźle na najwyższym stopniu podium stanęła w grze singlowej, w deblowej i w mikście.

Podopieczna trenera Tomasza Zioło została prawdziwą „gwiazdą” zawodów. W ciągu dwóch dni zmagań wygrała 14 spotkań, nie tracąc ani jednego seta. W rywalizacji singlowej w grze o złoto pewnie pokonała Ninę Sujkę, obecnie czwartą rakietę Polski. Oliwia pozostałe krążki wywalczyła ze swoimi parterami: w mikście z Antonim Miotłą z UKS Górnik Łęczna, a w deblu z Dominiką Ciesielską z OTB Lotka Ostrów Wielkopolski.