poniedziałek, 20 maja 2024 09:53

Młodzi badmintoniści z Kędzierzyna-Koźla z powodzeniem rywalizowali na Podkarpaciu. ZDJĘCIA

Z drugiego z cyklu turniejów Podkarpacki Cup 2023, badmintoniści MMKS Kędzierzyn-Koźle przywieźli aż 6 medali.

W młodszych kategoriach byli najlepsi. W U9 złoty medal zdobył Wiktor Kiebzak, a brązowy wywalczył Marcel Wiesiołek. Na 5. miejscu zawody zakończyli Paweł Mrozek i Rafał Sudzik.

W U11 bezkonkurencyjna była Oliwia Szczerska, wygrywając tą kategorię i odbierając na podium złoty medal. Oliwia wystąpiła również w U13. W ćwierćfinale była blisko sprawienia niespodzianki w 3 secie przegrywając minimalnie 27-25 z szóstą zawodniczką Polski. Lepiej poszło w grze mieszanej. Wraz z Kristophem Paczułą stanęła na drugim stopniu podium. Kristoph natomiast do medalu w mixta, dorzucił jeszcze brązowy w singla.

Nasi najlepsi młodzi zawodnicy, Oliwia i Kristoph od piątku sprawdzą swoje umiejętności w Skandynawii, startując w Finlandii w Finnish Youth International.

- Wyjazd do Żyrakowa był możliwy dzięki udziałowi klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle w programie GRUPA AZOTY START, Fundacji Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Trzynastka”, wypożyczalni busów Samir z Zakrzowa oraz wsparciu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle i firmy WAK Trans i oczywiście dzięki rodzicom zawodników - przekazują przedstawiciele MMKS-u.